Main menu
Second Menu

19 MAYIS MESAJI

Büyük Önder Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Kurtuluş Savaşı’nı başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 96. yılını kutluyoruz. Ulusumuzun tarihindeki en unutulmaz günlerden ve dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919 insanlık tarihi açısından da büyük öneme sahiptir. Samsun’da başlayan bağımsızlık mücadelemiz, emperyalizm karşısında ezilen uluslara da örnek olmuş, dünyanın çehresini değiştirmiştir. Atatürk, Türkiye için aydınlık bir yol açmış, çağdaş uygarlık hedefini göstermiş, modern Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğini gençlere emanet etmiştir.

Bugün Türkiye genç nüfusuyla önemli bir fırsata sahiptir fakat bu potansiyelini kullanamamaktadır. Eğitimde uluslararası sınavlarda alınan başarısız sonuçlar eğitim kalitemizi ortaya koymakta, gençlerde yüzde 20’ye ulaşan işsizlik genç nüfus avantajımızı kullanamadığımızı göstermektedir. Yapılması gereken, çocukların yatağa aç girmeyeceği bir ülke kurmak, gençlerin gelişmiş ülkelerdeki akranlarının yaşam standardına ulaşmasını sağlayacak eğitimi vermek ve bilgi ekonomisine doğru yol almaktır.

Bu çerçevede, CHP önümüzdeki 20 yılda Türkiye’yi demokrasinin güçlendiği, insanların daha iyi eğitim ve sağlık hizmeti aldığı, refahı adilce paylaştığı ve daha iyi yaşadığı bir ülke haline getirerek “İnsani Gelişmişlik Endeksi”nde ilk 20’ye sokmayı hedeflemektedir. Atatürk ilkelerini, Cumhuriyetin kurucu değerlerini, ulusumuzun özelliklerini, ülkemizin potansiyelini özümseyerek yarınlara taşıyacak yine gençlerimiz olacaktır.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşımıza katılmış tüm ulusal kahramanlarımızı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın yıl dönümünde bir kez daha rahmet ve şükranla anıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle gençlerimizin, Tekirdağlı hemşerilerimin ve ulusumuzun 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Spor bayramını kutluyor; sevgi ve saygılar sunuyorum.

Faik Öztrak
Tekirdağ Milletvekili
CHP Genel Başkan Yardımcısı

Yorum yaz

Son Haberler

...
17 May 2018
17 May 2018
17 May 2018

 Son yorumlar

 İletişim

Bize her türlü görüş ve önerilerinizi bildirmek için aşağıda yer alan bilgilerden bize ulaşabilirsiniz.
CHP Genel Merkezi: Anadolu Bulvarı No: 12 06520
Söğütözü / ANKARA
Telefon: +90 (312) 207 40 00
Telefon 2: +90 (312) 420 59 48-49
Faks: +90 (312) 207 40 14
E-Posta: info@faikoztrak.com