Main menu
Second Menu
Faik ÖztrakAnasayfa Güncel HaberlerBAŞBAKAN MECLİS’TE HESAP VERMEK İSTİYORSA DESTEKLERİZ

BAŞBAKAN MECLİS’TE HESAP VERMEK İSTİYORSA DESTEKLERİZ

ANKARA – Başbakan Yıldırım’ın bugün yaptığı açıklamada oğullarının yurtdışındaki şirketlerinin soruşturulmasını istediği yönündeki ifadeleri değerlendiren CHP’li Öztrak, “Başbakan, kendisinin ve aile efradının mal varlığının hesabını yüce Meclis’e vermeyi kastediyorsa buna milletvekili olarak itirazımız olmaz. Kolaylaştırmak için her desteği de veririz” dedi.

CHP Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, Başbakan Binali Yıldırım’ın ABD’ye gidişi öncesi yaptığı ailesinin yurtdışındaki şirketleriyle ilgili açıklamalarını twitter’daki resmi hesabından değerlendirdi. Başbakan Yıldırım’ın Cennet Belgeleri’nde yer alan iddialarla ilgili oğullarının soruşturulmasını istediği yönündeki ifadeleri üzerine CHP’li Öztrak şunları belirtti:

1) Başbakan çocuklarının yurtdışında şirket sahibi olduğunu kabul etmiştir.

2) Bundan sonra yapılması gereken vergi cennetlerindeki şirketlerin Türkiye’de de vergi ödemesini sağlayacak, Bakanlar Kurulu’nca çıkarılması gereken listenin bir an önce yayımlanmasıdır.

3) Zenginlerin vergiden kaçınmak için kullandığı vergi cennetlerindeki faaliyetlerin vergilenmesi için tüm dünyada çalışmalar hızlanmıştır. Türkiye aynı çabayı göstermelidir.

4) Başbakan çocuklarına hesap sorulmasından bahsetmektedir. Başbakan mal varlığı ve bunun kaynağı konusunda hesap vermekte samimiyse, Anayasanın ve TBMM İç Tüzüğünün sağladığı imkanlar kullanılarak kendisine bu fırsatın tanınmasına memnun oluruz, gerekirse yardımcı da oluruz.

5) Vergiden kaçınmak, vergi yükünü düşürmek amacıyla vergisini kendi ülkesinde değil de yabancı bir ülkeye ödemek hukuki olmasa da vicdani bir sorundur.

6) Tekrar ediyorum. Başbakan, “Oğullarımın şirketleri soruşturulsun” derken kendisinin ve aile efradının mal varlığının hesabını yüce Meclis’e vermeyi kastediyorsa, buna milletvekili olarak itirazımız olmaz. Kolaylaştırmak için her desteği de veririz.

Yorum yaz

Son Haberler

...
17 May 2018
17 May 2018
17 May 2018

 Son yorumlar

 İletişim

Bize her türlü görüş ve önerilerinizi bildirmek için aşağıda yer alan bilgilerden bize ulaşabilirsiniz.
CHP Genel Merkezi: Anadolu Bulvarı No: 12 06520
Söğütözü / ANKARA
Telefon: +90 (312) 207 40 00
Telefon 2: +90 (312) 420 59 48-49
Faks: +90 (312) 207 40 14
E-Posta: info@faikoztrak.com