Main menu
Second Menu
Faik ÖztrakAnasayfa Basın Açıklamaları GenelÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ…

ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ…

Ülke olarak geçtiğimiz sıkıntılı günleri belki de en derinden hisseden kesimlerden biri de görevlerini her türlü zorluğa karşı fedakarca yerine getiren basın mensuplarımızdır.

Mesleği yapmanın bile cesaret işi haline geldiği bu dönemde, ülkenin aydınlık yarınlarına olan inançla görevini yapan basın mensupları, halkın haber alma hakkının hayata geçmesini sağlayarak demokrasimizin gelişimi için kritik bir görevi yerine getirmektedir. Sektörün zor şartlarına, hapislere ve tüm baskılara göğüs gererek, gerçek gazeteciliğe devam eden basın mensuplarımız bu anlamda ülkemizin daha iyi bir demokrasiye, hukuk devletine ve refaha ulaşması için önemli bir sorumluluk almaktadır.

Buna karşın, ileri demokrasi söylemleriyle geçen yılların sonunda ülkemizde gazetecilik örgütleri, baskılara, işten atmalara, şiddete, tutuklama ve cezalara hayır demek için bu yıl Çalışan Gazeteciler Gününü kutlamama kararı almıştır.

Bizler, özgür basını savunmaya devam edeceğiz. İnanıyorum ki, ışığı korkmadan taşıyanlar sayesinde aydınlık günlere hep beraber yürüyeceğiz.

Faik Öztrak

Tekirdağ Milletvekili

CHP Genel Başkan Yardımcısı

Yorum yaz

Son Haberler

...
17 May 2018
17 May 2018
17 May 2018

 Son yorumlar

 İletişim

Bize her türlü görüş ve önerilerinizi bildirmek için aşağıda yer alan bilgilerden bize ulaşabilirsiniz.
CHP Genel Merkezi: Anadolu Bulvarı No: 12 06520
Söğütözü / ANKARA
Telefon: +90 (312) 207 40 00
Telefon 2: +90 (312) 420 59 48-49
Faks: +90 (312) 207 40 14
E-Posta: info@faikoztrak.com