Main menu
Second Menu
Faik ÖztrakYerel HaberlerCHP’Lİ ÖZTRAK’TAN AKP’Lİ YEMİŞÇİYE YANIT: YEMİŞÇİ EREĞLİ HALKINI KÜÇÜMSÜYOR

CHP’Lİ ÖZTRAK’TAN AKP’Lİ YEMİŞÇİYE YANIT: YEMİŞÇİ EREĞLİ HALKINI KÜÇÜMSÜYOR

 

ANKARA- CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, AKP’li Özlem Yemişçi’nin Marmara Ereğlisi Belediyesi hakkındaki iddialarına yanıt verdi. Yemişçi’nin Ereğli’de yapılan hizmetleri görmesi için sahile bakmasının yeterli olduğunu ifade eden Öztrak, “AKP’li Yemişçi, yaptığı açıklamayla Sayın İbrahim Uyan’ı eleştirmekten öte, onu dördüncü kez göreve getiren Ereğli halkını küçümsemektedir” dedi. 

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, AKP’li Özlem Yemişçi’nin, CHP’li Marmara Ereğlisi Belediyesi hakkındaki iddialarına yazılı bir açıklamayla yanıt verdi. Yemişçi’nin hem ekonomide hem belediyecilikte bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olduğunu ifade eden Öztrak şunları belirtti:

 

-EKONOMİ BİLGİSİ ZAYIF

AKP’li Yemişçi’nin, Türkiye’nin faiz ödemelerinin azaldığı yönündeki iddiası doğru değildir. AKP’den önceki 27 yılda bütçenin faiz ödemeleri 251 milyar dolar iken, son 12 yılda bu rakam 389 milyar dolar olmuştur. Yani son 12 yılda, Türkiye önceki 27 yılda ödediğinin 1,5 katı kadar fazla faiz ödemesi yapmıştır.

 

– EKONOMİ DERSİ VEREMEZLER

AKP Hükümetleri, dünyada dolar bolluğunun olduğu dönemde ekonomiyi tahkim edip zor günlere hazırlık yapmamış, 12 yıl önce devraldığı ekonomi programının üstüne bir tuğla bile koyamamıştır. Küresel dalga durup, para bolluğu sona erince yanlış ekonomi politikalarının sonuçları ortaya çıkmaya başlamış, 2014 yılının üçüncü çeyreğinde büyüme yüzde 2’nin de altına düşmüştür. CHP’lilerin, ekonomideki başarısızlıklarını zafer masallarıyla süslemeyi adet haline getiren AKP’li vekillerden alacağı ekonomi dersi yoktur.

 

-EREĞLİ HALKININ İRADESİNİ KÜÇÜMSÜYOR

Yemişçi’nin açıklamaları, ekonomiden anlamadığı gibi belediyecilikten de anlamadığının göstergesidir. Öncelikle, Yemişçi’nin, Ereğli’nin çalışkan başkanı İbrahim Uyan’ın neler yaptığını görmesi için sahil şeridine bakması yeterlidir. AKP’li Yemişçi bilmese de Ereğli halkı, Başkan Uyan’ın hizmetlerini bilmektedir ki dördüncü dönem de Belediye Başkanlığı makamını İbrahim Uyan’a emanet etmiştir. Milli iradeyi dillerinden düşürmeyenlerin, Marmara Ereğlili hemşerilerimizin iradesini yok sayması, bu meselelerde ne kadar samimiyetsiz olduklarını da açıkça göstermektedir. AKP’li Yemişçi, yaptığı açıklamalarla Marmara Ereğlisi Belediye Başkanımız Sayın İbrahim Uyan’ı değil, Başkanımızı dördüncü kez göreve getiren Ereğli halkını küçümsemektedir. Ereğli halkı da verdiği oylarla aslında kimin “hayal kurduğunu” açık şekilde göstermektedir.

 

-REİSİNE SORSUN…

Diğer taraftan, Yemişçi, doğalgaz hizmetinin Ereğli’ye nasıl getirileceği konusunda da bilgi sahibi değildir. “Reis” dediği Erdoğan’ın seçim meydanlarında yaptığı konuşmaları da dinlememiş olsa gerek ki, doğalgaz hizmetlerinin belediyeler tarafından getirildiğini sanmaktadır. Merkezi Hükümetin yapması gereken bir görev Belediye Başkanından beklenemez. Buna rağmen Başkan Uyan, Ereğli halkının doğalgaza kavuşması için tüm gücüyle çalışmalarını sürdürmektedir. Bu çerçevede, RMS istasyonlarının yerleri ilgili şirket tarafından belirlenmiştir. Ereğli’de Şubat ayında doğalgaz dağıtım altyapı çalışmaları başlayacaktır.

 

-EREĞLİ İÇİN SİZ NE YAPTINIZ?

Burada Sayın Yemişçi’ye sorulması gereken asıl soru şudur: 12 yıldır iktidardasınız. Çocukluğunuzun geçtiğini söylediğiniz Ereğli için bugüne kadar ne yapabildiniz?

Yorum yaz

Son Haberler

...
17 May 2018
17 May 2018
17 May 2018

 Son yorumlar

 İletişim

Bize her türlü görüş ve önerilerinizi bildirmek için aşağıda yer alan bilgilerden bize ulaşabilirsiniz.
CHP Genel Merkezi: Anadolu Bulvarı No: 12 06520
Söğütözü / ANKARA
Telefon: +90 (312) 207 40 00
Telefon 2: +90 (312) 420 59 48-49
Faks: +90 (312) 207 40 14
E-Posta: info@faikoztrak.com