Main menu
Second Menu
Faik ÖztrakBasın AçıklamalarıÇIKIŞI BULACAK PARTİYE GÖREVİ DEVRETSİNLER(19 TEMMUZ 2013)

ÇIKIŞI BULACAK PARTİYE GÖREVİ DEVRETSİNLER(19 TEMMUZ 2013)

ANKARA – CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, vatandaşın cebinde olmayan parayı harcayıp en temel ihtiyaçlarını bile taksitle almaya başladığını, buna karşın Hükümetin vatandaşı suçlayan açıklamalara devam ettiğini belirterek, “Bunun sorumlusu önce vatandaşı borca batırıp sonra da gelirini artıramayan hükümettir” dedi. Öztrak, ekonominin içinden çıkış yolunu bulamayan hükümetin, vatandaşı suçlamak yerine o çıkışı bulacak partiye iktidarı devretmedi gerektiğini bildirdi.

CHP Genel Başkan Yarımcısı Faik Öztrak yaptığı yazılı açıklamada şunları belirtti:

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan bugün yaptığı açıklamalarla Başbakanı’nın vatandaşları suçlayan tavrını sürdürmüştür. Borca batırıp istikrar türküleriyle kandırdıkları vatandaşa, şimdi kredi kartını “borçlanma değil ödeme aracı” olarak kullanmayı öneren, “bir kredi kartının borcunu öbürüyle kapatan çok sayıda vatandaşın olduğunu” söyleyen Babacan’a, seçim kazanacağım diye vatandaşları bu duruma kimin soktuğunu sormak isterim.

-SORUMLUSU HÜKÜMET-

Bugün kredi kartlarıyla yapılan borçlanmaların yüzde 56’sını taksitli borçlar oluşturuyorsa, yani vatandaş cebinde olmayan parayı harcayıp en temel ihtiyaçlarını bile taksitle alıyorsa, bunun sorumlusu önce vatandaşı borca batırıp sonra da gelirini artıramayan hükümettir.

-GÖRMESEK İNANACAĞIZ-

Yine, Başbakan Yardımcısı, Merkez Bankası’nın ne kadar bağımsız olduğunu kör kör parmağım gözüne dercesine anlatırken de gerçekten izleyenleri hayrete düşürecek bir performans sergilemiştir. Geçen hafta sonu Dolmabahçe’de yapılan toplantının ardından Başbakan’ın faiz lobilerinin önünde nasıl diz çöktüğünü, “sözümona bağımsız” Merkez Bankası’nın toplantının ardından faiz yükseltme sinyalini nasıl verdiğini görmemiş olsak neredeyse bu sözlere inanacağız.

-BU KADARINA PES-

Babacan, dünyada uzun vadeli altyapı yatırımları finansmanı sıkıntısı nedeniyle iptal edilirken, Türkiye’nin yeni projelere giriştiğini söylüyor. Artık bu kadarına da pes denir. Sayın Başbakan Yardımcısı, bu projelerin hangisine finansman bulduğunu, Hazine garantileriyle yaratılan koşullu yükümlülüklerin nerelere ulaştığını da kamuoyuyla paylaşırsa yaptığı açıklamalar daha aydınlatıcı olacaktır.

-ÇIKIŞI BULACAK PARTİYE GÖREVİ DEVRETSİNLER-

AKP artık, insanlarımızı aldatmaktan vazgeçmeli, borç batağına düşürdüğü vatandaşı suçlamaktan, bir de üstüne akıl vermekten vazgeçmelidir. İktidar sorunları çözme makamıdır. Hükümet, darmadağın ettiği ekonominin içinden çıkış yolunu bulamıyorsa, vatandaşı suçlamak yerine o çıkışı bulacak partiye iktidarı devretmelidir.

Yorum yaz

Son Haberler

...
17 May 2018
17 May 2018
17 May 2018

 Son yorumlar

 İletişim

Bize her türlü görüş ve önerilerinizi bildirmek için aşağıda yer alan bilgilerden bize ulaşabilirsiniz.
CHP Genel Merkezi: Anadolu Bulvarı No: 12 06520
Söğütözü / ANKARA
Telefon: +90 (312) 207 40 00
Telefon 2: +90 (312) 420 59 48-49
Faks: +90 (312) 207 40 14
E-Posta: info@faikoztrak.com