Main menu
Second Menu
Faik ÖztrakBasın AçıklamalarıDİLEK’İN İSYANI, SAĞLIK POLİTİKALARININ İFLASINI ORTAYA KOYDU(15 NİSAN 2013)

DİLEK’İN İSYANI, SAĞLIK POLİTİKALARININ İFLASINI ORTAYA KOYDU(15 NİSAN 2013)

ANKARA – CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın Edirne’de kendisinden yardım isteyen kanser hastası Dilek Özçelik’in cebine para koymaya çalışmasını eleştirerek, “Bakan, çürüyen ve iflas eden sağlık sistemini ve AKP zihniyetini bir kez daha ortaya koymaktadır” dedi.

Öztrak, yaptığı yazılı açıklamada, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın Edirne’ye yaptığı ziyarette kanser hastası bir genç kızın, kanunen hakkı olan sağlık hizmetini alabilmek için Bakanın önünü kesmek zorunda kaldığını belirterek şunları söyledi.

-HASTALARIN HAYATI CEHENNEME DÖNDÜ

Dün sağlıktaki yozlaşmış ve çürümüş düzen o güzel kızımızın haklı isyanıyla gözler önüne serilmiştir. Yaşanan olay aynı zamanda Türkiye’de kanser hastalarının çektiği sıkıntıları da ortaya koymuştur. Sağlıkta tasarruf denilerek yapılanlar, hastaların hayatını cehenneme dönüştürmüştür.

-İFLAS EDEN SAĞLIK SİSTEMİNİ ORTAYA KOYDU

Sağlık sektörüne her hangi bir mal üretiyormuş gibi bakan ve bunun kamu hizmeti olduğunu kabul etmeyen bir iktidar, tedavi olmak ve ilaçlarının teminini sağlamak için yardım isteyen üniversite öğrencisi Dilek Özçelik’in cebine “para sıkıştıran” bir Bakan, çürüyen ve iflas eden sağlık sistemini ve AKP zihniyetini bir kez daha ortaya koymaktadır.

-SAĞLIKTA “SÖZDE” BAŞARININ NASIL BİR ALDATMACA OLDUĞUNU GÖSTERDİ

Vatandaşın sağlığından tasarruf etmeye kalkan hükümet, Başbakan ve bakanların hovardaca yaptıkları gösterişli gezi ve açılış harcamalarına dokunamamakta, siyasi rant devşirmeye dönük projelerinden tasarruf etmeyi aklına bile getirmemektedir. AKP hükümetinin sağlık alanındaki “sözde” başarısının nasıl bir aldatmaca olduğu yaşanan bu olayla bir kez daha anlaşılmıştır.

-TC’Yİ KALDIRMAYA ÇALIŞACAKLARINA SAĞLIK SİSTEMİNİN SORUNLARINA BAKSINLAR

Halkı her alanda yardıma ve iltimasa “muhtaç” hale getiren AKP hükümetine ve Başbakanına çağrım, vatandaşı hiçe sayan derdini görmezden gelen tavrından vazgeçmesi, hastanelerin isimlerinin önündeki TC ifadesini kaldırmaya dönük “fuzuli logo çalışmalarıyla” uğraşmak yerine, sağlık sisteminin sorunlarıyla ilgilenmesidir.

-CESUR DİLEK’E TEŞEKKÜR

Sağlıktaki yozlaşmış ve çürümüş düzen, dün, bir genç kızımızın “cesur” ve “haklı” isyanıyla gözler önüne serilmiştir. Dilek’e geçmiş olsun diyor, bir an önce sağlığına kavuşmasını temenni ediyor, sesini yükselterek bu durumdaki binlerce hastanın sorununa tercüman olduğu için teşekkür ediyorum.

Yorum yaz

Son Haberler

...
17 May 2018
17 May 2018
17 May 2018

 Son yorumlar

 İletişim

Bize her türlü görüş ve önerilerinizi bildirmek için aşağıda yer alan bilgilerden bize ulaşabilirsiniz.
CHP Genel Merkezi: Anadolu Bulvarı No: 12 06520
Söğütözü / ANKARA
Telefon: +90 (312) 207 40 00
Telefon 2: +90 (312) 420 59 48-49
Faks: +90 (312) 207 40 14
E-Posta: info@faikoztrak.com