Main menu
Second Menu
Faik ÖztrakAnasayfa Basın Toplantıları Güncel HaberlerİDLİB ŞEHİTLERİ İÇİN MYK OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI

İDLİB ŞEHİTLERİ İÇİN MYK OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI

İdlib’den gelen acı haberler üzerine, Cumhuriyet Halk Partisi Merkez Yönetim Kurulu Genel Başkan Kılıçdaroğlu başkanlığında olağanüstü toplandı.

Kurmaylarıyla İdlib’deki gelişmeleri görüşen CHP lideri Kılıçdaroğlu durum değerlendirmesinde bulundu ve Hatay milletvekillerini gelişmeleri takip için kente gönderdi.

Olağanüstü MYK Toplantısı devam ederken basın açıklamasında bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak şöyle konuştu:

Değerli basın mensupları,

İdlib’den gelen acı haberler kalbimizi dağladı. İdlib’de durum son derece ciddi ve endişe verici. Hatay Valisi’nin yaptığı açıklamalardan İdlib’de çok sayıda şehidimizin ve yaralıların olduğu anlaşılmaktadır.

Milletçe büyük bir üzüntü içindeyiz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, şehitlerimizin kederli ailelerine ve milletimize başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Değerli basın mensupları,

Sayın Genel Başkanımızın başkanlığında Merkez Yönetim Kurulumuz toplantısına devam ediyor. Genel Başkanımızın günlerdir söylediği gibi Suriye de, Libya da, İdlib de Mehmetçiğimizin tek bir tırnağı dahi etmez.

Türk ordusu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ordusudur. Onlarca şehidimiz varken Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin buna sessiz kalmasını beklemememiz gerekir. Bu nedenle Cumhuriyet Halk Partisi olarak konuyu görüşmek üzere yarın Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni kapalı oturumla toplantıya çağırıyoruz.

Bugün soru almayacağım, çünkü soruları cevaplaması gereken başkaları.

Yorum yaz

Son Haberler

...
17 May 2018
17 May 2018
17 May 2018

 Son yorumlar

 İletişim

Bize her türlü görüş ve önerilerinizi bildirmek için aşağıda yer alan bilgilerden bize ulaşabilirsiniz.
CHP Genel Merkezi: Anadolu Bulvarı No: 12 06520
Söğütözü / ANKARA
Telefon: +90 (312) 207 40 00
Telefon 2: +90 (312) 420 59 48-49
Faks: +90 (312) 207 40 14
E-Posta: info@faikoztrak.com