Main menu
Second Menu
Faik ÖztrakAnasayfa Güncel HaberlerÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMİN ÖNCELİĞİ OHAL’E SON VERMEKTİR

ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMİN ÖNCELİĞİ OHAL’E SON VERMEKTİR

Ülkemiz ve bölgemiz için sıkıntılı bir yılı daha geride bıraktık.

OHAL şartları altında demokrasinin yıpratıldığı 2017 yılının sonunda, Sarayın vatandaşlara yılbaşı hediyesi, hukuk devleti ve hatta vatandaşların can güvenliği konusunda ciddi şüpheler uyandıran bir Kanun Hükmünde Kararname oldu.

7 Haziran 2015 seçimlerinde millet iradesinin gasp edilmesiyle başlayan süreç, seçimlerin iptal edilmesi ve terör dalgasının oluşturduğu ortamda yapılan 1 Kasım seçimleriyle devam etti. Ardından gelen 15 Temmuz hain darbe girişimi ve ilan edilen olağanüstü hal vatandaşlarımızda ağız tadı bırakmadı. Ülkemizin huzura, normalleşmeye en çok ihtiyaç duyduğu bir dönemde yapılan OHAL düzenlemeleri demokrasimizin geleceği, hukukun üstünlüğü, temel hak ve özgürlüklere dönük kaygıları artırdı. Türkiye, millet iradesinin tecelli ettiği Türkiye Büyük Millet Meclisi devre dışı bırakılarak KHK’larla yönetilen bir ülke durumuna geldi.

Bugüne kadar uygulanan yanlış ekonomi politikalarıyla zayıflayan ekonomi, olağanüstü halin yarattığı belirsizlikle daha da yıprandı. Vatandaş çift haneli enflasyon ve çift haneli işsizlik arasında sıkıştı. Oysa borçları altında ezilen vatandaşlarımızın aradığı sorun değil çözüm, kavga değil huzurdur. Huzurun olmadığı, hukuk güvencesinin kalmadığı, olağanüstü şartların yaşandığı ülkelerde yatırım olmaz. Yatırım olmazsa iş, iş olmazsa aş olmaz. Bu nedenle önümüzdeki dönemin önceliği ülkenin derhal normal şartlara döndürülmesi, OHAL’e son verilmesidir.

Bu düşüncelerle yeni yılın ülkemizde huzura ve refaha vesile olmasını diliyor, tüm vatandaşlarıma ve Tekirdağlı hemşerilerime sağlıklı ve mutlu bir yıl diliyorum.

 

Faik Öztrak

CHP Tekirdağ Milletvekili

Yorum yaz

Son Haberler

...
17 May 2018
17 May 2018
17 May 2018

 Son yorumlar

 İletişim

Bize her türlü görüş ve önerilerinizi bildirmek için aşağıda yer alan bilgilerden bize ulaşabilirsiniz.
CHP Genel Merkezi: Anadolu Bulvarı No: 12 06520
Söğütözü / ANKARA
Telefon: +90 (312) 207 40 00
Telefon 2: +90 (312) 420 59 48-49
Faks: +90 (312) 207 40 14
E-Posta: info@faikoztrak.com