Main menu
Second Menu
Faik ÖztrakAnasayfa Güncel Haberler Video GalerisiOYLARI TEK ADAM PARTİ DEVLETİNE SAYDIRIP HANEDANIN ÖNÜNÜ AÇMAK İSTİYORSUNUZ

OYLARI TEK ADAM PARTİ DEVLETİNE SAYDIRIP HANEDANIN ÖNÜNÜ AÇMAK İSTİYORSUNUZ

TBMM – CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, Genel Kurul’da görüşülen İttifak Yasasına karşı yaptığı konuşmada özetle şunları belirtti.

Neden yangından mal kaçırır gibi bir yasa yapıyoruz? Herhâlde bunun çok fazla gündemde kalmasını istemiyoruz. Neden bunu millet fark etmeden geçirmek istiyoruz? Bugün milletten kaçırdığımız bu yasa, 2019’da sandığı da millî iradeden kaçırmanın önünü açıyor.

O KHK’YLA BAŞLADI
Önce 687 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’yle Yüksek Seçim Kurulunun taraflı yayınlara karşı yaptırım yetkisi kaldırıldı. Ardından, cumhurbaşkanının ve diğer iktidar yetkililerinin devletin imkânlarını kullanarak hem kendisi hem de partisi için kampanya yapması, tek bir tarafın baskınlığı, kamu kaynaklarının kötüye kullanılmasıyla ilgili yasakların sadece bir hafta, seçimden önce bir hafta uygulanması gerçekten kampanyanın adil olmadığını, yürütülmediğini açıkça ortaya koydu ve bu uluslararası kabul edilmiş birtakım kriterlere göre de aykırıydı.

ADİL SEÇİM YAPMA İMKANI ORTADAN KALKTI
Seçimde devlet ile parti arasındaki çizgi giderek bulanıklaştı. Valiler partinin valisi, kaymakamlar partinin kaymakamı, hâkimler partinin, iktidar partisinin hâkimleri, savcıları hâline geldi. Kampanya finansmanının saydamlığı diye bir şey kalmadı. Medya baskısı aldı başını gitti. Gazeteciler tutuklandı, oto-sansür mekanizmaları devreye girdi. Bütün bunlar, bugün, artık Türkiye’de, önümüzdeki dönemde adil bir seçim yapma imkânının ortadan kalktığını gösterir.

OYLARI KİMİN SAYDIĞI ÖNEMLİ
“Seçimlerde kimin oy verdiği değil, oyları kimin saydığı önemli” derler. Şu yapılan düzenlemeyle siz Türkiye’de oyları tek adam parti devletine saydırıp hanedanın önünü açmak istiyorsunuz. Çok açık söyleyeyim: Bu gidiş gidiş değil. Bu gidiş, önümüzdeki dönemde çok ciddi sıkıntılara yol açacaktır, dünya bunun örnekleriyle doludur. Bunu yapmayın, bundan vazgeçin.

Yorum yaz

Son Haberler

...
17 May 2018
17 May 2018
17 May 2018

 Son yorumlar

 İletişim

Bize her türlü görüş ve önerilerinizi bildirmek için aşağıda yer alan bilgilerden bize ulaşabilirsiniz.
CHP Genel Merkezi: Anadolu Bulvarı No: 12 06520
Söğütözü / ANKARA
Telefon: +90 (312) 207 40 00
Telefon 2: +90 (312) 420 59 48-49
Faks: +90 (312) 207 40 14
E-Posta: info@faikoztrak.com