Main menu
Second Menu
Faik ÖztrakAnasayfa Soru ÖnergeleriTEKİRDAĞ’DA KARAYOLLARI, NEDEN YETERLİ KARLA MÜCADELE ÇALIŞMASI YAPAMADI?

TEKİRDAĞ’DA KARAYOLLARI, NEDEN YETERLİ KARLA MÜCADELE ÇALIŞMASI YAPAMADI?

ANKARA – CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Tekirdağ milletvekili Faik Öztrak, kar yağışı nedeniyle Tekirdağ’ın yollarında yaşanan sorunları TBMM gündemine taşıdı. Özellikle Karayolları Genel Müdürlüğü’nün görev alanında bulunan yollarda yeterli karla mücadele çalışması yapılamadığını, Tekirdağ belediyelerinin vatandaşların mağdur olmaması için bu yollarda da karla mücadele ettiğini belirten Öztrak, “Karayolları Genel Müdürlüğü, karla mücadele çalışmalarını kendi personel ve araçlarıyla mı yoksa taşeron firmalar eliyle mi yürütmektedir? Tekirdağ’da, kış sezonun kalanında benzer sorunların yaşanmaması için hangi tedbirler alınmaktadır?” diye sordu.     

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan tarafından cevaplandırması talebiyle verdiği yazılı soru önergesiyle, kar yağışı nedeniyle Tekirdağ’ın yollarında yaşanan sorunları TBMM gündemine taşıdı. Yurdun çeşitli bölgelerinde etkili olan kar yağışından Tekirdağ’ın da olumsuz etkilendiğini, Belediyelerinin yoğun karla mücadele çalışmaları sonucunda şehiriçi trafiğinde sıkıntı yaşanmadığını ifade eden Öztrak, buna karşın Karayollarının görev alanında bulunan bazı yollarda yeterli tuzlama ve karla mücadele çalışması yapılmaması nedeniyle ciddi sıkıntılar görüldüğünü ifade etti.

 

-KARAYOLLARININ İŞİNİ BELEDİYE YAPTI

İl ve ilçe Belediyelerinin, vatandaşların mağdur olmaması amacıyla, Karayolları Genel Müdürlüğü’nün görev alanında bulunan bu yollarda da karla mücadele çalışması yürütmek zorunda kaldığına dikkat çeken Öztrak, “Karayolları ağında bulunan; Tekirdağ-Hayrabolu, Huzurevi-Yağcı Mahallesi arasındaki yol ile Tekirdağ-Muratlı arasındaki yol belediyelerimizin araçlarıyla trafiğe açık tutulmaya çalışılmıştır. Yine Karayolları Genel Müdürlüğü’nün sorumluluğunda bulunan yollarda mahsur kalan bir ambulans, 30 kadar araç ve öğrenciler belediyelerimizin imkanlarıyla kurtarılmıştır” dedi. Öztrak, şu soruları yöneltti:

 

-TAŞERON SORUSU

“Geçtiğimiz yılın son günlerinde başlayan ve 2015 yılının ilk günlerinde de devam eden kar yağışı karşısında, Karayolları Genel Müdürlüğü’nün görev alanında bulunan yollarda neden yeterli karla mücadele çalışması yapılamamıştır? Karayolları Genel Müdürlüğü, karla mücadele çalışmalarını kendi personel ve araçlarıyla mı yoksa taşeron firmalar eliyle mi yürütmektedir? Tekirdağ’da, kış sezonun kalanında benzer sorunların yaşanmaması için hangi tedbirler alınmaktadır?”

Soru Önergesi_Lütfi Elvan_tekirdağ

Yorum yaz

Son Haberler

...
17 May 2018
17 May 2018
17 May 2018

 Son yorumlar

 İletişim

Bize her türlü görüş ve önerilerinizi bildirmek için aşağıda yer alan bilgilerden bize ulaşabilirsiniz.
CHP Genel Merkezi: Anadolu Bulvarı No: 12 06520
Söğütözü / ANKARA
Telefon: +90 (312) 207 40 00
Telefon 2: +90 (312) 420 59 48-49
Faks: +90 (312) 207 40 14
E-Posta: info@faikoztrak.com