Main menu
Second Menu
Faik ÖztrakAnasayfa Güncel HaberlerCHP’Lİ ÖZTRAK OECD 4. PARLAMENTERLER TOPLANTISINDA KONUŞTU

CHP’Lİ ÖZTRAK OECD 4. PARLAMENTERLER TOPLANTISINDA KONUŞTU

PARİS – 4 Şubat 2016 – NATO Parlamenterler Asemblesi (NATO-PA) Ekonomik ve Güvenlik Komitesi ve NATO-PA Siyasi Komitesinin Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD) ile 4. yıllık istişare toplantısı Paris’te gerçekleştirildi.

 

NATO-PA Ekonomik ve Güvenlik Komitesi Başkanı Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, OECD Genel Sekreteri Angel Gurria ile birlikte toplantının açılış konuşmasını yaptı.

 

Açılış konuşmasında OECD ile her yıl gerçekleştirilen bu toplantıların kritik ekonomik sorunların derinlemesine incelenmesi için yararlı bir araç olduğuna dikkat çeken Faik Öztrak, toplantıya katılan çok sayıda parlamenterin ekonomik politika tercihleriyle ilgili ülkelerinde zor kararlar vermek veya yeni politika seçenekleri bulmak zorunda olan politika yapıcılar için, OECD çalışmalarının ne kadar yararlı olduğunun göstergesi olduğunu ifade etti.

 

NATO’nun bizzat kendisinin paylaşılan ortak değerlerle karakterize edilebileceğine dikkat çeken Öztrak, insanların daha müreffeh yaşaması için düzgün işleyen piyasaların; iyi, şeffaf  ve güçlü yönetişimin bu değerler arasında olduğunu söyledi.

 

Öztrak; OECD yöneticileri ile halihazırda yürüyen diyaloğun günümüzün ekonomik kırılganlıklarını yönetmek ve zayıf büyüme, işsizlik, artan adaletsizlik ve yükselen sosyal tansiyon gibi ekonomik sorunlara karşı dayanıklılığı artıracak politikaların oluşturulmasında parlamenterlere önemli bir imkan sunduğunu ifade etti.

 

Konuşmasında NATO PA Ekonomik ve Güvenlik Komitesi’nin çalışmaları hakkında da bilgi veren Öztrak, 2016’da komitenin üç rapor üzerinde çalışacağını ifade etti. Faik Öztrak söz konusu raporların “Müttefiklerin Savunma Bütçeleri, Yolsuzluk-Güvenlik İlişkisi ve Mülteci Krizinin Ekonomik Sonuçları” olduğunu belirtti.

 

Öztrak, OECD Genel Sekreteri Gurria’yı, bir kez daha Genel Sekreter seçilmesinden dolayı tebrik etti ve OECD Genel Sekreterinin Parlamenterlere yaptığı sunum için teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

 

 

Yorum yaz

Son Haberler

...
17 May 2018
17 May 2018
17 May 2018

 Son yorumlar

 İletişim

Bize her türlü görüş ve önerilerinizi bildirmek için aşağıda yer alan bilgilerden bize ulaşabilirsiniz.
CHP Genel Merkezi: Anadolu Bulvarı No: 12 06520
Söğütözü / ANKARA
Telefon: +90 (312) 207 40 00
Telefon 2: +90 (312) 420 59 48-49
Faks: +90 (312) 207 40 14
E-Posta: info@faikoztrak.com