Main menu
Second Menu
Faik ÖztrakAnasayfaBAKANLIK KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ MÜ TANITIYOR BAŞBAKAN’IN REKLAMINI MI YAPIYOR?

BAKANLIK KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ MÜ TANITIYOR BAŞBAKAN’IN REKLAMINI MI YAPIYOR?

-CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, kentsel dönüşüm kapsamında bugün Bursa’da yapılacak yıkım töreniyle ilgili reklamları TBMM gündemine taşıdı. Başbakan’ın fotoğrafı kullanılarak yapılan reklamla projeyi tanıtmaktan çok Başbakan’ın siyasi reklamının yapıldığını belirten Öztrak, söz konusu reklamın kaç liraya mal olduğunu ve Bakanlık bütçesinin hangi faslından karşılandığını sordu.

-Öztrak, Başbakan’ın Bodrum’da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bürokratlarıyla yaptığı denetimde kullanılan teknenin kime ait olduğu, kamu hizmetinde kullanılan bu teknenin sahibine ne kadar bedel ödendiği sorularını gündeme getirdi.

ANKARA – CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın yanıtlanması talebiyle TBMM Başkanlığı’na verdiği soru önergesinde, Bakanlığın yürüttüğü “kentsel dönüşüm” programı çerçevesinde bugün Bursa’da yapılacak yıkım töreniyle ilgili tanıtım reklamının birçok özel televizyon ve radyo kanallarında hafta boyunca yayınlandığını belirtti.

Yıkım töreni ile ilgili reklamda, projenin değil, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın resminin kullanıldığını, bu çerçevede projenin değil Başbakan’ın siyasi reklamının yapıldığını ifade eden Öztrak, yapılan bu reklamın amacını ve bu reklam faaliyetinin, Bakanlığın hangi görev tanımına girdiğini sordu. Öztrak, önergesinde şu soruları gündeme getirdi:

“-Bu reklam için ihale yapılmış mıdır? İhaleye kaç firma katılmıştır? İhaleyi kazanan veya işi yapan reklam ajansının ismi nedir?

-Söz konusu reklamın maliyeti ne olmuştur? Reklamın yayınlanması için hangi televizyon ve radyo kanallarına ne kadar ücret ödenmiştir?

-Reklam giderleri Bakanlığınız bütçesinin hangi faslından karşılanmıştır? Söz konusu reklamın maliyeti proje bedeline dâhil midir?

-Başbakan’ın 15 Ağustos tarihinde basına yansıyan siz ve Bakanlığınız bürokratlarıyla Bodrum’da yaptığı denetimde kullanılan tekne kime aittir? Kamu hizmetinde kullanılan bu teknenin sahibine ne kadar bedel ödenmiştir?”

 

Yorum yaz

Son Haberler

...
17 May 2018
17 May 2018
17 May 2018

 Son yorumlar

 İletişim

Bize her türlü görüş ve önerilerinizi bildirmek için aşağıda yer alan bilgilerden bize ulaşabilirsiniz.
CHP Genel Merkezi: Anadolu Bulvarı No: 12 06520
Söğütözü / ANKARA
Telefon: +90 (312) 207 40 00
Telefon 2: +90 (312) 420 59 48-49
Faks: +90 (312) 207 40 14
E-Posta: info@faikoztrak.com