Main menu
Second Menu
Faik ÖztrakAnasayfa Basın Toplantıları Güncel HaberlerBU İŞİN SONU VATANA İHANETE KADAR GİDER

BU İŞİN SONU VATANA İHANETE KADAR GİDER

 

-CUMHURBAŞKANI BAŞKANLIK PEŞİNDE, SEÇİMLERE MÜDAHALE ETMEYE BAŞLADI

-ANAYASA CUMHURBAŞKANI ELİYLE İLGA EDİLİYOR

-BU İŞİN SONU VATANA İHANETE KADAR GİDER 

 

MARDİN – CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Erdoğan’ın Başkanlık hırsıyla seçimlere müdahale etmeye başladığına dikkat çekerek, “Cumhurbaşkanı tarafsız olacağına yemin etmiştir. Bu tutum böyle devam ederse anayasayı ilga etmiş olur. Bu, netice itibariyle vatana ihanete kadar gider” diye konuştu.

Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak’ın başkanlığındaki CHP İş Dünyası Grubu heyeti, Suriye ve Irak krizlerinin yarattığı ekonomik ve sosyal sorunların ulaştığı son aşamayı görmek için Mardin’e geldi. CHP Mardin İl Başkanlığında düzenlenen basın toplantısında konuşan Öztrak, Türkiye’nin zor ve sıkıntılı günlerden geçtiğini, ülkenin enerjisinin tek bir adamın bitmek, tükenmek bilmeyen iştahı nedeniyle tükendiğini ifade etti. Öztrak özetle şunları söyledi:

 

-İŞ DÜNYASINA 18 MİLYAR TL FATURA ÇIKTI

Cumhurbaşkanının konuşmalarının ve ekonomiye müdahalelerin faturası vatndaşlarımıza ve iş dünyasına çıkıyor. Türkiye’de reel sektörün 176 milyar dolar döviz açık pozisyonu var. Dolar kurunda her 1 kuruşluk artış bu borçlu şirketlerin 1,8 milyar TL kur farkı zararı yazmasına neden oluyor. Son bir haftada dolar kuru 10 kuruş birden arttı. 2,45’lere dayandı. Döviz borcu olan şirketlerin sırtına son bir haftada 18 milyar TL ilave yük bindi. Cumhurbaşkanı her ağzını açtığında döviz kurunun ateşi biraz daha artıyor.

 

-VATANA İHANETE KADAR GİDER

Cumhurbaşkanı, “Bu Cumhurbaşkanlığı bana yetmez Başbakanlık da bende olsun, Ekonomi Bakanlığı da bende olsun, yetmez, Hazine Müsteşarlığı da bende olsun, yetmez Merkez Bankası Başkanlığı da bende olsun” diyor. Bu hırsla Cumhurbaşkanı şimdiden seçimlere müdahale etmeye başladı. Cumhurbaşkanı tarafsız olacağına yemin etmiştir. Bu tutum böyle devam ederse anayasayı ilga etmiş olur. Bu, netice itibariyle vatana ihanete kadar gider.

 

Yorum yaz

Son Haberler

...
17 May 2018
17 May 2018
17 May 2018

 Son yorumlar

 İletişim

Bize her türlü görüş ve önerilerinizi bildirmek için aşağıda yer alan bilgilerden bize ulaşabilirsiniz.
CHP Genel Merkezi: Anadolu Bulvarı No: 12 06520
Söğütözü / ANKARA
Telefon: +90 (312) 207 40 00
Telefon 2: +90 (312) 420 59 48-49
Faks: +90 (312) 207 40 14
E-Posta: info@faikoztrak.com