Main menu
Second Menu
Faik ÖztrakAnasayfa Basın AçıklamalarıBAŞKANLIK TARTIŞMALARI: BU NE DOYMAZ İŞTAH!

BAŞKANLIK TARTIŞMALARI: BU NE DOYMAZ İŞTAH!

CHP İŞ DÜNYASI GRUBU ŞANLIURFA’DA

CHP’Lİ ÖZTRAK:

-BU NE DOYMAZ İŞTAH!

ŞANLIURFA- CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Suriye’de hesapsız kitapsız politikalarla millete fatura ödetenlerin, bugün Başkanlık peşinde koşmaya başladığını belirterek, “Millet seni git oraya Cumhurbaşkanı olarak otur diye seçti. Bu ne doymayan bir iştahtır. Suriye’deki zararımız da bu doymayan iştahın sonucudur” dedi.

CHP İş Dünyası Grubu, Suriye ve Irak krizlerinin bölge illerinde yarattığı sorunları incelemek ve bölgedeki son durumu tespit etmek için yaptığı çalışmalar kapsamında Şanlıurfa’ya geldi. Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak’ın başkanlığındaki heyet, CHP Şanlıurfa İl Başkanlığında basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Öztrak, Suriye ve Irak krizlerinin Türkiye için giderek uzun vadeli bir sorun haline gelmeye başladığını, Türkiye’de ekonomiyi, güvenliği ve sosyal dengeyi olumsuz yönde etkilediğini belirtti.

Bu krizlerin etkilerini hafifletebilmek için Hükümetin bazı adımları hızla atması gerektiğini ifade eden Öztrak, Suriyeli sığınmacıların kayıt altına alınmasının ve göçmenler için sağlıklı bir veri tabanı oluşturulmasının, ayrıca göçmenlerin yanlarında getirdikleri kara taşıtlarının da kayda geçirilmesinin önemine vurgu yaptı.  Kaçakçılık ve kayıt dışılıkla etkin mücadelenin gerekliliğine dikkat çeken Öztrak, özetle şunları söyledi:

-GÜNEYDOĞU’YA İNŞAAT OSB’Sİ

“Hükümete çağrıda bulunuyoruz. Suriye ve Irak’ın yeniden yapılanmasının sunacağı ekonomik fırsatlar için şimdiden hazırlık yapılmalıdır. GAP’ın sulama yatırımları hızlandırılmalı, Güneydoğu’da İhtisas Tarım Organize Sanayi Bölgesi yatırımlarına hız verilmelidir. Ayrıca bölgede inşaat malzemeleri ihtisas OSB’lerinin kurulmasına dönük adımlar beklemeden atılmalıdır.

-BU NE DOYMAZ İŞTAHTIR

Başkanlık tartışmalarına da değinen Öztrak, “Devlet adamlığı hesabı kitabı iyi yapma işidir. Suriye’deki hesapsız kitapsız politikalarınızın ve ileriyi görememenizin faturasını bu millete ödettiniz. Bugün de doymayan bir iştahla Başkanlık kovalıyorsun. Millet seni git oraya Cumhurbaşkanı olarak otur diye seçti. Bu ne doymayan bir iştahtır. Suriye’deki zararımız da bu doymayan iştahın sonucudur” dedi.

CHP İş Dünyası Grubu’nun Şanlıurfa ziyaretine Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak’la birlikte CHP Milletvekilleri Mahmut Tanal, Ramazan Kerim Özkan, Ramis Topal, Sedef Küçük, Selahattin Karaahmetoğlu ile PM üyesi Elfin Tataroğlu katıldı.

 

 

Yorum yaz

Son Haberler

...
17 May 2018
17 May 2018
17 May 2018

 Son yorumlar

 İletişim

Bize her türlü görüş ve önerilerinizi bildirmek için aşağıda yer alan bilgilerden bize ulaşabilirsiniz.
CHP Genel Merkezi: Anadolu Bulvarı No: 12 06520
Söğütözü / ANKARA
Telefon: +90 (312) 207 40 00
Telefon 2: +90 (312) 420 59 48-49
Faks: +90 (312) 207 40 14
E-Posta: info@faikoztrak.com