Main menu
Second Menu
Faik ÖztrakGenelCHP’Lİ ÖZTRAK PM’YE ADAY!

CHP’Lİ ÖZTRAK PM’YE ADAY!

Değerli Yoldaşlarım;

Türkiye Cumhuriyeti, 1946’da başlayan çok partili yaşam ve demokrasi döneminin belki de en sıkıntılı günlerini yaşıyor. Demokrasinin sunduğu imkân, araç ve özgürlükleri istismar eden bir kadro, OHAL şartları altında, parti devleti ve tek adam rejimini adım adım tesis ediyor. Ülkemizin bugün içinde bulunduğu şartlarda vatandaşlarımızın en temel hak ve özgürlükleri dahi iktidarın tehdidi altında bulunuyor.

Hukuksuzluğun yeni normal haline getirildiği, demokrasinin ve hukuk devletinin yok edildiği bir ortamda ülkemiz her geçen gün kurucu değerlerinden uzaklaştırılıyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin üzerine kurulduğu birlik ruhu aşındırılıyor. Kuvvetler ayrılığının bitirildiği, basının ve siyaset kurumunun ağır baskı altına alındığı bu süreç, ülkemizi hızla karanlık bir sona doğru götürüyor.

Durum kritiktir. İktidar partisinin ve iktidar partisinin genel başkanının kariyer planı Türkiye Cumhuriyeti’ni uçurumun eşiğine getirmiştir. Ülkemizin her buhranlı döneminde olduğu gibi bu dönemde de görev, kuruluşun ve kurtuluşun partisi Cumhuriyet Halk Partisi’ne düşmektedir. Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının bizlere bıraktığı mirası korumak en öncelikli görevimizdir.

Ülkemizi içine düştüğü bunalımdan çekip çıkarma sorumluluğu kuşkusuz en çok CHP kadrolarının, yani bizlerin omuzlarındadır. Demokrasinin ve hukuk devletinin yok edildiği bir ortamda bu sorumluluğumuzun gereğini yerine getirmek için ya bir yol bulmamız ya da yeni bir yol açmamız gerekmektedir.

Önümüzdeki dönemde gerek parlamento içinde ve gerekse dışında güçlü bir muhalefet sergileyemezsek yapılacak hiçbir seçim serbest, adil ve eşit olmayacaktır. Bu nedenle yeni ve zorlu şartlara uygun bir mücadeleyi şekillendirmemiz gerekmektedir.

Bu mücadeleye katkımı, CHP Parti Meclisi’nde sürdürmek istiyorum. Parti Meclisi adaylığımı değerli mücadele arkadaşlarımın takdirlerine sunuyorum.

Yorum yaz

Son Haberler

...
17 May 2018
17 May 2018
17 May 2018

 Son yorumlar

 İletişim

Bize her türlü görüş ve önerilerinizi bildirmek için aşağıda yer alan bilgilerden bize ulaşabilirsiniz.
CHP Genel Merkezi: Anadolu Bulvarı No: 12 06520
Söğütözü / ANKARA
Telefon: +90 (312) 207 40 00
Telefon 2: +90 (312) 420 59 48-49
Faks: +90 (312) 207 40 14
E-Posta: info@faikoztrak.com