Main menu
Second Menu
Faik ÖztrakAnasayfa Güncel HaberlerCHP’NİN 93. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ

CHP’NİN 93. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ

CHP TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLİ FAİK ÖZTRAK’IN CHP’NİN 93. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ MESAJI

Çatısı altında bulunmaktan her zaman gurur duyduğumuz partimiz, Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluş yıl dönümünü bu yıl da büyük bir onurla kutluyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, emperyalizme karşı tarihteki en şanlı mücadeleyi veren Türk milletinin, “çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma” hedefinin ana taşıyıcısıdır. Dün olduğu gibi bugün de Cumhuriyetimizin kurucu değerlerinin savunucusu, aydınlık yüzlerinin buluşma noktasıdır.

CHP, Türk siyasi tarihine yaptığı üç büyük devrimle şekil veren partidir:

-Cumhuriyeti kuran,

-Türkiye’nin çok partili hayata geçişini sağlayan,

-Ülkemizi sosyal demokrasiyle tanıştıran Cumhuriyet Halk Partisi’ne gönül verenlere düşen görev, Kurtuluş Savaşı’na uzanan köklerinden ve bu üç büyük devrimden gelen mirası özümsemek, daha ileri taşımaktır. Bunun için ihtiyaç bulunan, ülkeyi aydınlık yarınlara taşıyacak güç, CHP’nin ve Atatürk ilkelerinin simgesi altı okun ışığındadır.

Bugün artık yaşanan krizlerle tıkanma noktasına gelen neo-liberal model karşısında; daha adil ve daha kucaklayıcı bir seçenek sunan sosyal demokrasinin merkezi olabilecek, ülkeye yeni bir umut verebilecek tek parti Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Bizler, büyük işler başaranların torunları olarak bu sorumluluğu onurla ve hep birlikte taşıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyet Halk Partisi’nin 93. Kuruluş Yıldönümünü kutluyor, partimizin ve Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını saygı ve rahmetle anıyorum.

 

Faik ÖZTRAK

Tekirdağ Milletvekili

Yorum yaz

Son Haberler

...
17 May 2018
17 May 2018
17 May 2018

 Son yorumlar

 İletişim

Bize her türlü görüş ve önerilerinizi bildirmek için aşağıda yer alan bilgilerden bize ulaşabilirsiniz.
CHP Genel Merkezi: Anadolu Bulvarı No: 12 06520
Söğütözü / ANKARA
Telefon: +90 (312) 207 40 00
Telefon 2: +90 (312) 420 59 48-49
Faks: +90 (312) 207 40 14
E-Posta: info@faikoztrak.com