Main menu
Second Menu
Faik ÖztrakGüncel Haberler Yerel HaberlerHAYRABOLU YOLUNDA SORULAR YANITSIZ KALDI

HAYRABOLU YOLUNDA SORULAR YANITSIZ KALDI

ANKARA – Ulaştırma Bakanı, 2016 Ek Yatırım Programına alınan Tekirdağ-Hayrabolu yolunun henüz ihale hazırlık aşamasında olduğunu açıkladı. Ne kadar ödenek konulduğu, ihalenin ne zaman yapılacağı gibi kritik sorular ise yanıtsız kaldı.

 

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, CHP Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak’ın TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Tekirdağ’ın yollarıyla ilgili sorduğu sorulara yazılı yanıt verdi. Öztrak’a gelen yanıtta, Saray-Kapaklı yolu ve Muratlı-Karıştıran yolu ile Malkara-Süleymanpaşa yolunun kalan 5 kilometrelik kesiminin 2017 yılının ikinci yarısında bitirilmesinin planlandığı ifade edildi.

 

ÖDENEK VE İHALE TARİHİ BELİRSİZ

Bakanlığın yazılı cevabında, CHP’li Öztrak’ın “Tekirdağ-Hayrabolu yolunun 2016 Ek Yatırım Programına alındığı söyleniyor. Alındı mı?  Ne kadar ödenek kondu? İhalesi ne zaman yapılacak?” sorularına yatırım programına yeni giren yolun “ihale hazırlıklarının devam ettiği” şeklinde yanıt verildi. Yol için ayrılan ödeneğin ne kadar olduğu, ihalesinin ne zaman yapılacağı gibi önemli sorular ise yanıtsız kaldı.

Bakan Ahmet Arslan imzalı cevap yazısında, “Yatırım Programına yeni girmiş olan 52 km uzunluğundaki söz konusu yolun, bölünmüş yol projesi onaylı olup, mevcut hali 2X1 Bitümlü Sıcak Karışım Kaplamalı olup, ihale hazırlıkları devam etmektedir” denildi.

 

CHP’Lİ ÖZTRAK NE SORMUŞTU?

CHP’li Öztrak, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Ulaştırma Bakanına şu soruları yöneltmişti:

“Tekirdağ-Hayrabolu yolunun 2016 ek yatırım programına alındığı söyleniyor, alındı mı? Ne kadar ödenek konuldu, ihalesi ne zaman yapılacak? Yine, Saray-Kapaklı yolunun 2017’de bitirileceği söyleniyor, bitirilecek mi? Muratlı-Karıştıran duble yolunun asfaltının 2017’de biteceği söyleniyor, programda olduğu söyleniyor, bu da bitecek mi? Malkara-Süleymanpaşa yolu duble yol oldu ama her yıl bir tarafı kapatılıyor bakım için. Bu ne zaman bitecek?”

 

Yorum yaz

Son Haberler

...
17 May 2018
17 May 2018
17 May 2018

 Son yorumlar

 İletişim

Bize her türlü görüş ve önerilerinizi bildirmek için aşağıda yer alan bilgilerden bize ulaşabilirsiniz.
CHP Genel Merkezi: Anadolu Bulvarı No: 12 06520
Söğütözü / ANKARA
Telefon: +90 (312) 207 40 00
Telefon 2: +90 (312) 420 59 48-49
Faks: +90 (312) 207 40 14
E-Posta: info@faikoztrak.com