Main menu
Second Menu
Faik ÖztrakAnasayfa Soru ÖnergeleriHÜKÜMET YPK’YI BYPASS MI ETTİ? SICAK PARAYA VERGİ GELİYOR MU?

HÜKÜMET YPK’YI BYPASS MI ETTİ? SICAK PARAYA VERGİ GELİYOR MU?

ANKARA- CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Hükümetin açıkladığı eylem planlarını TBMM gündemine taşıdı.

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanıtlaması talebiyle verdiği soru önergesinde, Hükümetin son iki ayda açıkladığı iki “Öncelikli Dönüşüm Programları Eylem Planı” paketinin, ülkenin yurtiçi ve yurtdışı ekonomik hayatıyla ilgili konularda yüksek düzeyde karar almakla görevli olan Yüksek Planlama Kurulu’nda görüşülüp görüşülmediği sorusunu gündeme getirdi.

 

Öztrak, Davutoğlu’nun açıkladığı ikinci pakette, “Yurtiçi Tasarrufların Artırılması ve İsrafın Önlenmesi Programı Eylem Planı” kapsamında, sermaye piyasası araçlarının vergilendirilmesinde stopaj oranının farklılaştırılmasına dikkat çekerek, menkul kıymetler piyasasına yeni bir vergi düzenlemesi gelip gelmeyeceğini, yabancıların Türkiye’de kısa vadeli veya spekülatif giriş çıkışlarına vergi uygulanıp uygulanmayacağını sordu.

 

CHP’li Öztrak, Başbakan Davutoğlu’na şu soruları yöneltti:

 

“İlki Kasım, ikincisi Aralık ayında açıklanan ‘Öncelikli Dönüşüm Programları Eylem Planları’ için Yüksek Planlama Kurulu’ndan herhangi bir karar çıkarılmış mıdır? Hisse senetleri piyasasındaki alım satımlarda, hisse senedinin elde tutulma süresine göre stopaj farklılaştırması düşünülmekte midir? Yabancıların Türkiye’de menkul kıymetler piyasasında kısa vadeli alım satımlarına vergi uygulamayı düşünüyor musunuz? Yabancılara yönelik menkul kıymetler piyasasında bir vergilendirme düşünüyorsanız, bu vergiyi girişte mi yoksa çıkışta mı almayı planlıyorsunuz?”

Soru Önergesinin Tam Metnine Ulaşmak İçin: Soru-Önergesi_Ahmet Davutoğlu_Eylem Planı

Yorum yaz

Son Haberler

...
17 May 2018
17 May 2018
17 May 2018

 Son yorumlar

 İletişim

Bize her türlü görüş ve önerilerinizi bildirmek için aşağıda yer alan bilgilerden bize ulaşabilirsiniz.
CHP Genel Merkezi: Anadolu Bulvarı No: 12 06520
Söğütözü / ANKARA
Telefon: +90 (312) 207 40 00
Telefon 2: +90 (312) 420 59 48-49
Faks: +90 (312) 207 40 14
E-Posta: info@faikoztrak.com