Main menu
Second Menu
Faik ÖztrakAnasayfa Basın Açıklamaları Güncel HaberlerKİMİN TERÖRLE YAN YANA OLDUĞU ORTADA

KİMİN TERÖRLE YAN YANA OLDUĞU ORTADA

 

ANKARA – CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Cumhurbaşkanının “Sistemde güncellemeye ihtiyaç var. Bu güncellemenin adı da Başkanlık sistemidir” sözlerini eleştirerek, “Sistemdeki güncelleme 7 Haziran’da millet eliyle yapılacak. 8 Haziran sabahı ‘Yaşanacak Bir Türkiye’ye’ merhaba diyeceğiz. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.

 

İnsani Gelişmişlikte ilk 20’de olan ülkelerin çoğunun parlamenter sistemle, son 20’de olan ülkelerin çoğunun ise Başkanlık sistemiyle yönetildiğine dikkat çeken Öztrak, “Cumhurbaşkanı, ilkin bu tabloyu milletimize izah etmelidir” dedi.

 

Cumhurbaşkanı’nın kişisel kariyer planına karşı çıkan herkesi terör örgütleriyle bir kefeye koymaya çalıştığına dikkat çeken Öztrak, “Bugün görüntüleri kamuoyuna yansıyan Adana’daki MİT TIR’ları içindeki silahlar, terörle kimin yan yana olduğunu ortaya koymaktadır” değerlendirmesinde bulundu.

 

Cumhurbaşkanının G-20’deki ülkelerin yarısından fazlası başkanlık sistemiyle yönetiliyor sözlerini de eleştiren Öztrak yaptığı yazılı açıklamada şunları ifade etti:

 

-DURUMU İBRETLİK

Aş, iş ve geçim sorunları yerine, halkımızın gündeminde olmayan tartışmaları gündeme getirerek kendilerine koltuk devşirmek isteyenlerin çabaları boşadır. Namusu ve şerefi üzerine ettiği Cumhurbaşkanlığı yeminini çiğneyen, Başbakanı ve AKP Genel Başkanını bir kenara iterek meydanlarda başkanlık koltuğu isteyen Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın durumu ibretliktir.

 

-BU TABLOYA BAKMALI

G-20 ülkelerindeki yönetimleri yalan yanlış örnek göstererek kendince başkanlık sistemini şirin göstermeye çalışan Sayın Cumhurbaşkanı, dünyada birinci ligi temsil eden Birleşmiş Milletler İnsani Gelişmişlik Endeksindeki ilk 20 ülkenin yönetimlerine de bir bakmalıdır.

 

Dünya’da insani gelişmişlikte en tepede yer alan 20 ülkenin 16’sı Parlamenter Demokrasi ile yönetilirken, 2’si başkanlık, 1’i ise yarı başkanlık sistemiyle yönetilmektedir. Buna karşın insani gelişmişlikte en dipteki 20 ülkenin 15’inde başkanlık, 4’ünde yarı başkanlık sistemi vardır.  Dolayısıyla kendisi için “Türk tipi Başkanlık” isteyen Sayın Cumhurbaşkanı, ilkin bu tabloyu milletimize izah etmelidir.

 

-TERÖRLE YAN YANA OLANLAR ORTAYA ÇIKTI

Cumhurbaşkanı bir taraftan da kişisel gündemine ve kendi kariyer planına karşı çıkan herkesi topyekûn düşman ilan etmeye çalışmaktadır. Şimdilerde arasının bozulduğu Pensilvanya’ya geçmişte “Ne istediniz de vermedik” diyen, Oslo’da terör örgütüyle özel temsilcisini görüştüren Cumhurbaşkanı’nın, bu konuda muhalefet partilerine söyleyebileceği tek bir söz dahi yoktur. Kaldı ki, bugün görüntüleri kamuoyuna yansıyan Adana’daki MİT TIR’ları içindeki silahlar, terörle kimin yan yana olduğunu açık seçik ortaya koymaktadır.

 

-GÜNCELLEME 7 HAZİRAN’DA YAPILACAK

Sayın Cumhurbaşkanının ve hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Milyonları yoksulluğa terk edip, kendi saltanatları için yaptıkları harcamaları “çerez parası” olarak görenleri;  halkımızı borca batırıp, yandaşları ve akrabaları trilyoner yapanları bu millet de unutmayacaktır. Halkımız 7 Haziran’da gereken güncellemeyi yaparak “Yaşanacak Bir Türkiye’ye” merhaba diyecektir.

 

Yaşanacak Türkiye’de;

 

-Herkes Anayasa’da çizilen yetki ve sorumluluklarını bilecek, herkes hukuk ve adalet önünde aynı seviyede olacaktır.

-Yolsuzluğa bulaşmış olanlar, kul hakkı yiyenler hukuk ve adalet önünde hesabını verecektir.

-İnsani yardım adı altında komşu ülkelere mermi ve silah gönderip yüzbinlerce Müslümanın kanına girenler bunun hesabını verecektir.

-“Çerez paraları” kişisel saltanat için değil, millet için harcanacaktır.

-Açlıktan ve soğuktan hiç bir bebek yaşamını kaybetmeyecek, hiç bir anne çocuklarına bakamadığı için yaşamına son vermeyecektir.

-Geleceğimiz, umudumuz gençlerimiz nitelikli iş ve istihdama kavuşacak yarınlarımız güvence altına alınacaktır.

 

7 Haziran’da CHP’nin 6 okuna vurulacak her mühür, milletimizin “Yaşanacak bir Türkiye’ye” merhabası olacaktır.

Yorum yaz

Son Haberler

...
17 May 2018
17 May 2018
17 May 2018

 Son yorumlar

 İletişim

Bize her türlü görüş ve önerilerinizi bildirmek için aşağıda yer alan bilgilerden bize ulaşabilirsiniz.
CHP Genel Merkezi: Anadolu Bulvarı No: 12 06520
Söğütözü / ANKARA
Telefon: +90 (312) 207 40 00
Telefon 2: +90 (312) 420 59 48-49
Faks: +90 (312) 207 40 14
E-Posta: info@faikoztrak.com