Main menu
Second Menu
Faik ÖztrakAnasayfa Güncel Haberler Yerel HaberlerCHP SAHADA: MURATLI, MALKARA, MARMARAEREĞLİSİ, ERGENE VE ÇERKEZKÖY ZİYARETLERİ

CHP SAHADA: MURATLI, MALKARA, MARMARAEREĞLİSİ, ERGENE VE ÇERKEZKÖY ZİYARETLERİ

TEKİRDAĞ – CHP’nin Tekirdağ’daki seçim çalışmaları son hızla devam ediyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, Muratlı, Malkara, Marmaraereğlisi, Ergene ve Çerkezköy ilçelerini ziyaret etti.

 

13 MAYIS MURATLI ZİYARETLERİ:

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Muratlı Belediyesini, Önder Çiftçi Danışmanlık Derneği’ni ve Engelliler Derneği Kermesi’ni ziyaret etti.

 

-MİLLİ TOHUM MESELESİ ÖNEMLİ

muratlı önder çiftçi derneğiÖztrak Önder Çiftçi Derneğinde yaptığı konuşmada, “Türkiye Anadolu’nun doğal geni mercimeği bile ithal eder hale geldi. Tohum konusu çok önemli. Milli tohum meselesinin üzerinde özenle durulmalı. Bizim programımız çiftçimizin dünya ile rekabet gücünü arttıracak. Çiftçiyi destekleyeceğiz, tarlasında kullandığı mazotu 1,5 TL yapacağız. ‘Önder Çiftçi’, çağdaş, modern çiftçiliğin nasıl yapılacağına örnektir. Bu açıdan Önder Çiftçi Derneği’nin fikirleri bizler için çok önemli. Birlikte başaracağız” dedi.

 

muratlı yağlı tohum-CHP İKTİDARINDA ESNAF VE KOBİ RAHATLAYACAK

Muratlı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi ile Muratlı Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi’ni de ziyaret eden Öztrak, CHP’nin vaatlerini anlattı. Esnafa, ödediği yıllık vergi ve prim miktarı kadar sıfır faizli kredi kullandıracaklarını söyleyen Öztrak sözlerini şöyle sürdürdü:

“Esnafın da şirketler gibi kira, araç gideri vb. iş yeri masraflarını vergiden düşebilmesini sağlayacağız. Kredi Kefalet Kooperatifleri’ni güçlendirecek, kredi miktarlarını artıracağız. Esnafın düşük faizli ve uzun vadeli kredilerle kira öder gibi kendi dükkânının sahibi olmasını sağlayacağız.

CHP iktidarında esnaf da KOBİ de rahatlayacak, kamunun birikiminden yararlanacak…
Halkbank KOBİ’lerin ve esnafın ihtisas bankası olacak. Kalkınma Bankası’nı Devlet Yatırım Bankası’na dönüştüreceğiz, yerel gereksinimleri karşılayacak şekilde yeniden yapılandıracağız. Merkez birlikleri yoluyla kurulacak zincir marketler aracılığıyla, tarımsal ürünlerin son tüketiciye ulaştırılmasını, esnaf ve sanatkarın ulusal zincirlerle rekabet edecek güce kavuşmasını sağlayacağız.”

 

muratlı pazarcı esnafıÖztrak Muratlı ziyaretleri çerçevesinde, esnaf ziyaretlerinde bulundu ve vatandaşlarla bir araya geldi. Ayrıca, Muratlı Kaymakamı Mahmut Hersanlıoğlu ile görüştü, Hizmet ve Ses gazeteleri ile Rumeli TV’nin konuğu oldu.

 

 

-BU KADAR DA KARARLIYIZ

Aynı akşam Ergene ilçesine geçen Öztrak, Ulaş’ta Atatürk Caddesi’nde vatandaşlara hitap etti. Burada yaptığı konuşmada, CHP’nin emeklilerimize dini bayramlarda birer maaş ikramiye verme vaadini anlatan Öztrak, “Genel Başkanımız açıkça söyledi: ‘Bu vaadimizi yerine getiremezsek istifa ederiz’ diye… Bu kadar da kararlıyız… Devletin verdiği sosyal destekleri 2 katına çıkaracağız, kamuda taşeronu kaldıracağız. Kredi kartın borcunu ödeyemeyen vatandaşlarımıza ödeme kolaylığı sağlayacak uzlaşmacı çözümler bulacağız. Asgari Ücret 1500 TL olacak” diye konuştu.

ergene ulaş mahallesi

-MADEM TEKİRDAĞLIYDIN ÇIKSAYDIN KARŞIMIZA

Milletvekili adayları belirlenmeden önce “Tekirdağlı bir milletvekiline”, “Gel seninle Tekirdağ’da yarışalım!” diye teklifte bulunduğu ifade eden Öztrak, “Gelemedi. Buradan aday olamadı, bizle yarışamadı. Gitti İstanbul’dan aday oldu. Sonra da çıkıyor, ‘Ben Tekirdağlıyım’ diyor. Madem öyle, madem Tekirdağlısın, Tekirdağ’dan aday olsaydın da yarışsaydık o zaman. Neden İstanbul’dan aday oldun? Çıksaydın ya karşımıza…” diye konuştu.

 

 

 

14 MAYIS MALKARA ZİYAkeşan seçim bürosuRETLERİ:

Malkara ziyaretlerine Ziraat Odası ve Malkara Belediyesi’yle başlayan Öztrak, eczacılar günü nedeniyle eczaneleri dolaştı. Keşan’a da geçen Öztrak burada CHP seçim bürosunun açılışını yaptı.

 

 

 

hemşilerler haftasıMalkara Devlet Hastanesi ziyaretinde de bulunan Öztrak, burada çalışan hemşirelerin Hemşireler Haftası’nı kutladı. Öztrak ziyaretlerine Kızılay ve esnaf ziyaretleriyle devam etti. Akşam saatlerinde Kürtüllü ve Hemit Mahallelerinde vatandaşlara seslenen Öztrak, “CHP iktidarında ülkemizin kaynaklarından yandaş değil vatandaş yararlanacak” dedi.

 

marmaraereğlisi15 MAYIS MARMARAEREĞLİSİ ZİYARETLERİ:

Marmaraereğlisi’nde belediye ziyaretinin ardından vatandaşlarla buluşan Öztrak, “Marmaraereğlili hemşerilerime ilgileri için sonsuz teşekkürler… Ereğli’yle, Tekirdağ’la, Trakya’yla, Türkiye’yle iktidara yürüyoruz” dedi.

 

 

 

 

 

16 MAYIS ERGENE ZİYARETİ:

kızılcıklı mehmet pehlivan güreşleriCHP Genel Başkan Yardımcısı Öztrak, Kızılcıklı Mahmut Pehlivan Yağlı Güreşlerinde vatandaşlarla bir araya geldi. Aynı gün Şarköy’e geçen Öztrak, buradaki esnaf ziyaretlerinde büyük bir kalabalık tarafından karşılandı.

 

 

 

Şarköy’ün Eriklice Mahallesi’nde yaptığı konuşmada emeklilerin zor şartlarda yaşadığını, CHP’nin emeklilere her iki bayramda birer maaş ikramiye sözünü vermesinin ardından düne kadar ekonomide başarı masalları anlatanların “Kaynak yok” demeye başladığını söyledi. Öztrak konuşmasında özetle şunları söyledi:

“Dedik ki ‘Kaynak var!’ Her yerde de anlattık. CHP’nin kadrosunda ekonominin kilit noktalarında bulunmuş, en zor zamanlarda ekonomiyi yönetmiş isimler var. Bizim hayatımız bu hesapları yaparak geçti.

erikli-VATANDAŞ BUNU UNUTMAZ

Kuruş kuruş anlattık. Şimdi hepsi sustu. Nasıl susmasınlar… Kamu binalarına verilen kiralar ortada, Kaç-Ak saraya yapılan harcama ortada, örtülü ödenekten sadece yılın ilk 4 ayında harcadıkları para 500 milyonun üstünde. 2014’te müşavir firmalara ve kişilere yapılan ödeme 10,1 milyar TL. Bu rakam 2006’da 772 milyon TL idi. Artış yüzde 1204. Bunlar sadece ilk bakışta görülenler. İsraf, gösteriş almış yürümüş. Rakamlar ortada… AKP için her şeye para var bir vatandaşa bir asgari ücretliye bir emekliye para yok. Vatandaş bunu unutmaz…

kupaÖztrak Çınarlı ve Kirazlı Mahallelerini ziyaretlerinin ardından Şarköy’de halı saha futbol turnuvası finalini kazanan Agora Spor’a kupayı verdi.

 

 

 

 

17 MAYIS ÇERKEZKÖY ZİYARETİ

 

CHP’li Öztrak Tekirdağ’daki seçim çalışmaları kapsamında Çerkezköy’deydi. Muhtarlarla ve sivil toplum örgütleriyle fikir alışverişinde bulunan Öztrak, “Yaşanacak bir Türkiye ve yaşanacak bir Tekirdağ için toplumun tüm kesimlerini rahatlatacak politikalarımız hazır” diye konuştu.

Çerkezköy’de esnaf ziyaretlerinde bulunan Öztrak, şunları kaydetti:

 

-VAATLERİMİZİN ÖZÜ BU…

“CHP iktidarında esnaf da rahatlayacak. Emekliye 2 ikramiye ve asgari ücretin 1500 TL’ye çıkması refahın tabana yayılması için önemli adımlar olacak. İlk 100 günlük ve ilk 1 yıllık vaatlerimizi hayata geçirerek ekonomiye can suyu vereceğiz. Ekonomi canlanınca esnafın da işleri açılacak. Bir taraftan da sağlanacak finansman kolaylıklarıyla esnaf ve KOBİ’ler rahat bir nefes alacak.

CHP iktidarında Türkiye, hukuk devletinin ve demokrasinin güçlendiği, vatandaşlarımızın daha iyi eğitim, daha iyi sağlık hizmeti aldığı, daha iyi standartlarda yaşadığı, üreten ve ürettiğini hakça paylaşan bir ülke olacak… Tüm vaatlerimizin özü ve CHP’nin sözü bu…”

 

Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesinde CHP’nin emeklilere vaatlerini anlatan Öztrak, engelli istihdamı ve engelli vatandaşların çalışma hayatına uyum sağlamaları için etkin politikalar uygulayacaklarını ifade etti.

 

-50 BİN ENGELLİYE İŞ SÖZÜ

CHP iktidarında kamuda ve özel sektörde engelliler için ayrılan kontenjanların doldurulacağını ve artırılacağını ifade eden Öztrak, “Böylece 50 bin engelli vatandaşımıza istihdam sağlanacak. Aile sigortası kapsamındaki engellilere % 40 engellilik düzeyi için 400 TL, % 60 engellilik düzeyi için 600 TL yaşam aylığı bağlayacağız” dedi.

 

çerkezköy engelli-ENGELLİLER HAYATIN HER ALANINDA VAR OLACAK

Bakım ihtiyacı olan engellilere bakım hizmeti vereceğiz. Engellilerin tıbbi malzeme ücretleri ücretsiz karşılanacak. Engellilik seviyesine bakılmaksızın bütün engelli vatandaşlarımız sosyal güvenlik kapsamına alınacak. Kamuda iş hayatında ve okullarda fiziksel şartlar engellilere uygun hale gelecek. CHP ile engelli vatandaşlarımız hayatın her alanında var olacak…

Yorum yaz

“Hükümet TÜİK Eliyle Vatandaşın Hakkı Olan Paraya Çöktü”

CHP’li Öztrak, Haziran ayında TÜİK enflasyonu ile İTO enflasyonu arasındaki makasın son 15 ayın en yüksek seviyesine ulaştığını belirterek, “Bir...
Devamını oku

Bütçe Verileri Sarayın Tercihinin Millet Olmadığını Gösteriyor

CHP’li Öztrak, yılın ilk 6 ayında faiz giderleri, pek çok kalemde harcamaların katlandığına, buna karşın dar ve sabit gelirli vatandaşların...
Devamını oku

“İŞSİZLİK HABİS BİR UR GİBİ BÜYÜYOR”

CHP’li Öztrak, resmi işsiz sayısı düşerken gerçek işsiz sayısının artmaya devam ettiğini belirterek, “Ülkemizde 11 milyona dayanan gerçek işsiz sayısı,...
Devamını oku

Hükümetin zulüm değirmeni, çiftçiyi öğütüyor

CHP’li Öztrak, açıklanan buğday taban fiyatının maliyetin bile altında olduğunu belirterek, “Bu fiyatla çiftçi seneye tarlasına gidemez, borcunu ödeyemez… Buğdayda...
Devamını oku

Stok Değişimi 14 Çeyrektir Büyümeyi Aşağı Çekiyor

CHP’li Öztrak, büyüme verilerinde istatistiki hatayı da içeren “stok değişimi” kaleminin yılın ilk çeyreğinde büyümeyi 4,4 puan aşağı çektiğini belirterek,...
Devamını oku

Asgari Ücret Açlık Sınırının 1.967 Lira Altına Düştü

CHP’li Öztrak, Mayıs ayı itibariyle asgari ücretin açlık sınırının 1.967 lira altına düştüğünü belirterek, “Hükümet ‘hedeflerle uyumlu gelirler politikasından’ dem...
Devamını oku

Türkiye’deki Gıda Enflasyonu OECD’nin Grafiklerine Sığmıyor

CHP’li Öztrak, OECD’nin üye ülkelerdeki gıda enflasyonunu gösterdiği grafiğe Türkiye’yi sığdırmak için grafik çubuğunu kesmek zorunda kaldığını belirterek, “Hükümete sorarsanız,...
Devamını oku

CHP’Lİ ÖZTRAK TEKİRDAĞ’DAN YURDA SOKULDUĞU İDDİA EDİLEN GDO’LU MISIRLARI SORDU

CHP’li Öztrak, laboratuvar sonuçlarıyla oynanan tonlarca GDO’lu mısırın GDO’suz gibi gösterilerek Tekirdağ’dan yurda sokulduğu iddialarını TBMM gündemine taşıdı. Öztrak, Tarım...
Devamını oku

 İletişim

Bize her türlü görüş ve önerilerinizi bildirmek için sağ tarafta yer alan bilgilerden bize ulaşabilirsiniz.
CHP Genel Merkezi: Anadolu Bulvarı No: 12 06520
Söğütözü / ANKARA
Telefon: +90 (312) 207 40 00
Telefon 2: +90 (312) 420 59 48-49
Faks: +90 (312) 207 40 14
E-Posta: info@faikoztrak.com