Main menu
Second Menu

SARAYIN KİBRİ ARŞ-I ALAYA ÇIKTI

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, CHP Genel Merkezi’nde ortak basın toplantısı düzenledi.

 

Toplantıda konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak şunları söyledi:

 

USULSÜZLÜK, YOLSUZLUK, KANUNSUZLUK PAÇALARINDAN AKIYOR

6 Mayıs’ta milletin iradesinin sandıkta gasp edilmesinin üzerinden 11 gün geçti, hala ortada gerekçeli karar yok. Aslında bu şunu gösteriyor, çalınan minare o kadar büyük ki kılıf uydurmakta, ona kılıf dikmekte çok zorlanıyorlar. Ama minareyi çalarken yapılan usulsüzlükler, yolsuzluklar, kanunsuzluklarda artık paçalardan akmaya başladı.

 

BAKANLIKLARIN ELİNDEKİ KİŞİSEL VERİLERİ KİM VERDİ

6 Mayıs’ta Yüksek Seçim Kurulunun sandık darbesi gerçekleştirilmeden hemen önce yaptığım basın toplantısında devlet gücü kullanılarak kısıtlı seçmen listelerinin AK Partiye nasıl olup da verildiğini sormuştum. 6698 sayılı yasa açık. Diyor ki, devlet kendisine emanet edilen özel nitelikli kişisel verileri vatandaşların rızası olmadan başka hiç kimseye veremez. Ancak anlaşılan AK Parti’yle devlet kurumları arasında artık hiçbir sınır kalmamıştır. AK Parti, Yüksek Seçim Kurulu’na yaptığı itirazda yer alan hem kısıtlı, hem de cezaevi seçmen kütükleriyle ilgili verilere nasıl ulaşmıştır? Bir daha soruyorum, bu verilere nasıl ulaşılmıştır? Neden soruyorum? Çünkü bu veriler bir kısmı Adalet Bakanlığında, bir kısmı da Sağlık Bakanlığına emanet edilmiş olan verilerdir. Ve vatandaşların rızası olmadan bu verileri almak mümkün değildir. Vatandaşların rızası olmadan bu verileri AK Partiye kim vermiştir? Bu soruyu mutlaka Adalet Bakanı da, Sağlık Bakanı da derhal cevaplamak zorundadır.

 

CHP ARAŞTIRMA ÖNERGESİ VERDİ

TBMM tarafından seçilmiş Kişisel Verilerin Korunması Kurulu üyemiz, bir hafta önce kısıtlı yurttaşlarımıza ve cezaevindeki seçmen bilgilerine AK Parti’nin nasıl ulaştığına dair şikayeti vermişti. Ama üzerinden bu kadar süre geçmesine rağmen bu konu bir türlü Kurul’un gündemine alınmadı. Oysa İstanbul’un seçilmiş Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, belediye verilerini korumak amacıyla, durumu tespit etmek amacıyla kopyalamak istediğinde bu kurul apar topar bu konuyu gündemine almıştı. Kişisel Verileri Koruma Kurul Başkanlığı temsilcimizin bir hafta önce verdiği dilekçeyi işleme koymayınca bugün bir yandan partimiz Kurul’a Adalet ve Sağlık Bakanlıkları hakkında bir şikayet dilekçesini verdi, şikayet başvurusunda bulunduk. Yine bugün Grup Başkanvekillerimiz vatandaşlarımıza ait kişisel verilerin AK Parti’nin eline nasıl geçtiğinin araştırılması için TBMM’ye bir araştırma önergesi verdiler.

 

SANDIĞA GİTMEYEN SEÇMENİ NEREDEN BİLİYORLAR

Bir başka önemli konu var, bu da gazetelere yansıyan bir bilgi. Haber portallarında da gördük. AK Parti’nin bir yetkilisi demiş ki, “Sandığa gitmeyen seçmeni birebir iknaya çalışacağız.” Sandığa gitmeyen seçmeni nereden biliyorlar? Yüksek Seçim Kurulu bu bilgiyi kimseyle paylaşmıyor benim bildiğim kadarıyla. Biz istiyoruz alamıyoruz. Bu bilgiler Yüksek Seçim Kurulu’nun il ve ilçe kurullarının koruması altındadır. Dolayısıyla, bu veriler ancak buralardan elde edilebilir. Eğer AK Parti temsilcisi, “birebir oy vermeye sandığa gitmeyenler üzerinde çalışacağız” diyorsa, bu aynı zamanda şu demektir: AK Parti’nin elinde bu bilgiler vardır.  O zaman bu bilgileri Yüksek Seçim Kurulu’ndan biz de istiyoruz.

 

SARAYIN KİBRİ ARŞ-I ALAYA ÇIKTI

Bu arada ekonomideki yangın her geçen gün büyüyor. Tabi milletin aşı, işi küçüldükçe milletin sesi de yükselmeye başlıyor. Ama milletin sesi yükseldikçe, şikayet sesleri yükseldikçe bu yangının sorumlusu olan saray, bu işten çok rahatsız oluyor. Sarayın kibirli kişisi, millet şikayet ettikçe öfkeleniyor. Milleti hakir görüyor, kibrinin ayyuka çıktığı, arş-ı alaya çıktığı, yükseldiği buradan açıkça gözüküyor. Dün gazetelere yansıyan ve şuana kadar da yalanlanmayan bir haber var. Bu sözler sarayın milletten nasıl koptuğunu bir kere daha gözler önüne seriyor. AK Parti Genel Başkanı Erdoğan kendisine oy vermeyen yurttaşlar için “karnını doyuruyorsunuz, her türlü ihtiyacını karşılıyorsunuz yine de oy vermiyor” demişler.

 

MİLLETİN VERGİLERİYLE KEYİF SÜRÜYORLAR

Sayın Erdoğan’ın bu sözü millete söyleme hakkı yok. Ama milletin ona şunu söyleme hakkı var: “Karnını doyuruyoruz, her türlü ihtiyacını karşılıyoruz ama sen bizim sesimize kulak vermiyorsun.” Millet bunu söylemeli, bunu söyleyebilir. Neden? Çünkü bu ülkeyi yönetsin diye AK Parti Genel Başkanının maaşını bu millet ödüyor, vergilerinden ödüyor. Yine milletin ödediği vergilerden bu sarayın masrafları, uçanı, kaçanı, duranı bunların hepsinin masrafı, efulilerin, şerbetlerin, bütün bunların masrafları milletin vergilerinden çıkıyor. Siz orada oturuyorsanız, bu keyfi sürüyorsanız milletin vergileriyle sürüyorsunuz.

 

PARASINI CEBİNİZDEN DEĞİL MİLLETİN VERGİLERİNDEN ÖDÜYORSUNUZ

Dolayısıyla sizin millete dönüp de “karnını doyuruyorsunuz, her türlü ihtiyacını karşılıyorsunuz” deme hakkınız yok. Milletin ne sıkıntısı varsa kulak vereceksiniz, çözmeye çalışacaksınız. Bunları isteyen, bunları talep eden milleti hakir görme hakkınız yok. Bugün milletin karnını doyuruyorsanız, bugün milletin istediklerini, zor durumda olan vatandaşlarımızın istediklerini karşılıyorsanız bu Anayasa’da yazıyor, sosyal devlet olmanın bir gereği. Bunun kanunu var. Bunun parasını siz cebinizden ödemiyorsunuz, milletin verdiği vergilerden ödüyorsunuz.

 

YİNE SEÇİM SÜRECİ YAŞAYACAĞIZ

Ekonomik krizde zaten vatandaşlar perişan olmuştu, iş adamları da perişan olmuştu. 31 Mart’tan sonra seçim bitecek, şu son 5 yıldır her 7,5 ayda bir ya referandum ya seçim milletin de iş adamlarının da canına tak etmişti. “Rahat bir nefes alacağız, bu kalan 4,5 yılda da ekonomiyle ilgili her türlü tedbir alınacak, biz de işimize, gücümüze bakacağız” diye düşünüyorlar. Ama böyle olmadı. 1 Nisan’dan sonra bir kumpasın düğmesine basıldı, 6 Mayıs’ta da kumpas İstanbul seçimlerinin tekrarlanması kararıyla sonuçlandı. Şimdi 23 Haziran’a kadar bir seçim sürecini yaşayacağız. Yine seçim harcamaları olacak, yine iktidar ekonomiyle ilgili tedbir alma konusunda ayak sürüyecek.

 

İŞ DÜNYASININ ZARARI 170 MİLYAR TL

Bu böyle olunca 1 Nisan’dan bugüne kadar reel sektörün bu karar nedeniyle üstlendiği kur farkı 113 milyar Türk Lirası. 1 Nisan’dan bugüne kadar borsada şirketlerin kaybettiği değerin toplamı 55 milyar Türk Lirası. İkisini toplayın neredeyse 170 milyar Türk lirası zarar var. Bu zararı kim ediyor? İş adamı ediyor. İş adamını kim temsil ediyor? TÜSİAD temsil ediyor. Onun da Yüksek İstişare Kurulu Başkanı bağırıyor, “Tedbir alın yandık” diyor. Siz demediniz mi “Ekonominin tek sorumlusu benim, ekonominin sorumlusu benim. Verin şu kardeşinize oyları, faizi, dövizi nasıl halledeceğim göreceksiniz” diye. Ne hale geldi işler. Hazine’nin en son yaptığı ihalenin faizi yüzde 26. 2004 yılındaki faiz bu. Nereden nereye diyorsunuz ya evet nereden nereye… Gidiyoruz.

 

İŞ DÜNYASI HER HALDE DERDİNİ MARKO PAŞA’YA ANLATMAYACAK

Şikayette bulunan vatandaşları tehdit etmeye kimsenin hakkı yoktur. Hele hele Cumhurbaşkanı koltuğuna oturan AK Parti Genel Başkanı’nın tehdit etme hakkı, nasıl hesap sorarım falan buna hiç hakkı yoktur. Bu işadamları dertlerini kime anlatacak? Herhalde Marko Paşa’ya anlatmayacak. Sorumlu benim diye oraya oturmuşsunuz. Bir şeyler bağırıyorlarsa niye bağırıyorlar, ne sıkıntıları var diye dinleyeceksiniz, bu sıkıntıları çözmeye çalışacaksınız.

 

ARTIK KORKU DUVARLARI YIKILDI

Hem sorumluluğu talep edeceksiniz, sorumluluk makamına geçeceksiniz oturacaksınız sorumluluğunuzun gereğini yapmayacaksınız ama milleti tehdit edip sorumluluktan kaçacaksınız. Burada bir daha söylüyorum, artı korku duvarları yıkılmıştır. Ülkede herkes konuşacaktır, herkes derdini söyleyecektir, bu dertlere derman olmanın, çözmenin yükümlülüğü de yönetime aittir. Eğer yönetim bunun üstesinden gelemiyorsa o zaman durup durumunu bir değerlendirecektir.

Ben sözlerimi burada tamamlıyorum. Şimdi Genel Başkan Yardımcısı Sayın Yıldırım Kaya sizlere CHP’nin 19 Mayıs programıyla ilgili bazı açıklamalarda bulunacak. Ondan sonra sorularınızı alırız.

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya ise ortak basın toplantısında CHP’nin 19 Mayıs Programıyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

Çok teşekkür ederim. Aslında bu karamsar tablo 100 yıl öncede vardı ve o zamanda tek adam yönetimi vardı, sadece saraydaki saltanatı düşünen bir anlayış vardı. Ama buna dur diyecek, halkın derdine derman olabilecek bir kahraman çıktı ve 100 yıl önce bir milli mücadele başlangıcıyla İstanbul’dan Samsun’da hareket etti.

 

100 YIL ÖNCE, 100 YIL SONRA

Dün biz Mustafa Kemal’i Beşiktaş İskelesi’nden Samsun’a uğurladık. 19 Mayıs 1919’un hareket eden kaptanını ve kurmayını ve de bugünü yaratan önderimizi 19 Mayıs 2019’da, 100 yıl sonra Samsun’da Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu Başkanlığında MYK üyelerimiz, bölge milletvekillerimiz, bölge il başkanlarımız ve Türkiye genelinde her ili temsil eden gençlik kolları başkanlarımızla birlikte Samsun’da karşılayacağız. 100 yıl önceki bu ülkenin yoksulluğa ve teslimiyete terk edilmiş halini 100 yıl sonra aynı anlayışı devam ettiren iki güç var. Birincisi bunlar benim umurumda değil, saray benim saltanatım demişti. Biri de çıktı, “Hayır. Yedi düvele karşı bu mücadeleyi yürüteceğiz” dedi ve Cumhuriyeti kurdu. Hak, hukuk ve adalet gaspının önüne geçerek bugünlere bizi getirdi. Şimdi bize düşen görev 100 yıldır yaşadığımız gerçeği bir sonraki 100 yıla taşıyabilecek adımları atmaktır.

 

CHP’NİN 19 MAYIS PROGRAMI

Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul’dan 19 Mayıs 2019 sabahı Samsun’a hareket edecek bir uçakla. Saat 14.00’te 100. yılında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı törenleri olacak, devlet törenleri. Devlet törenine milletvekillerimiz, MYK üyelerimizle birlikte Genel Başkanımız katılacak.

Saat 16.00’da CHP MYK bir toplantı gerçekleştirecek Atakum ilçemizde.

Saat 17.00’de CHP MYK 100. yıl bildirgesini açıklayacak. O açıklamayı da MYK’dan sonra Parti Sözcümüz, Genel Başkan Yardımcımız Faik Öztrak kamuoyuyla paylaşacak.

Daha sonra Atakum Belediye Başkanına ve İlkadım Belediye Başkanına hem CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, hem de İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener ziyarette bulunacaklar.

Saat 19.00’da Türkiye’nin dörtbir yanından gelen, illerden gelen gençlik temsilcileriyle Genel Başkanımız saat 19.30’a kadar bir sohbet, 100. yılda bize düşen görevler nedir ve gençliğin beklentileri nelerdir bu sohbeti gerçekleştirecek.

19.50’de ise yeryüzü iftar sofrası yaklaşık 10 bin kişinin katılacağı yeryüzü iftar sofrasında bulunacak hem Genel Başkanımız, hem MYK üyelerimiz. Bu Atakum Emek parkında yapılacak, kent meydanında yeryüzü sofrasında olunacak.

Saat 21.00’de ise bir geleneksel Ramazan şenliği vardır biliyorsunuz, Kıraç ve sanatçı Niyazi Koyuncu’nun katılacağı bir Ramazan şöleniyle programımız sona erecek.

Daha sonra da Samsun’dan Ankara’ya Genel Başkanımız, milletvekillerimiz ve MYK üyelerimiz hareket edecek.

Yani 100. yılda hem İstanbul’da olduk, hem Samsun’da olacağız, daha sonra da 21 Mayıs’ta İzmir’de gazeteci Hasan Tahsin’in ilk kurşun attığı anıtta İzmir’de gençlerimizle birlikte olacağız. Daha sonra 100. yılın bize öğrettikleri konulu bir panel gerçekleştirilecek.

24 Mayıs’ta ise saat 17.00’de Anıtkabir’de Türkiye’nin dört bir yanından gelen 1919 kadın ve erkeklerden oluşan gençlerle bir Anıtkabir ziyaretimiz olacak. O ziyaretten önce CHP Genel Merkezi büyük salonunda konu yine bir panelle anlatılacak. Bir 100 yılın çınarı CHP Genel Merkezi bahçesine dikilerek bir haftalık 100 yıllık programı bilince taşıyan bir şekilde gerçekleştireceğiz.

Teşekkürler.

Faik Öztrak – Evet arkadaşlar. Şimdi sorularınız varsa alabiliriz. Tek tek lütfen.

 

Soru- Efendim benim birkaç sorum olacak. Özellikle İçişleri Bakanı’nın yapmış olduğu açıklamalar üzerine. FETÖ’den yargılanan bir suçluyla alakalı ifadeler ortaya çıktı Sayın Çerçioğlu ve Ekrem İmamoğlu’yla ilgili. Bunun üzerine Sayın Kılıçdaroğlu ve Ekrem İmamoğlu arkasında bakanların olduğunu söyledi. Hatta Sayın İmamoğlu bu işin içinde birkaç bakan var dedi. CHP özellikle bu bakanlar kim sorusuna yanıt ararken İçişleri Bakanı bunu açıklamayan alçaktır, namerttir ve şerefsizdir dedi. İlk önce bununla ilgili değerlendirmeniz?

Faik ÖZTRAK- Atama İçişleri Bakanı yine “yavuz hırsız ev sahibini bastırır” taktikleriyle topa girmiş. O gün ben de burada açıkladım biliyorsunuz. Çeşitli iddialarla sanık olan bir vatandaş demiş ki, “benim Özlem Çerçioğlu’yla, Ekrem İmamoğlu’nu suçlamam için bir Aydınlı gazeteci Aydın cezaevine girdi, beni onunla görüştürdüler ve bana dedi ki bunları suçlarsan seni bırakırız.” Hatta bununla da kalmadı, “benim aile yakınlarıma bazı bakanlar ulaştı, bu bakanlar bana da haber gönderdi, ben bu iki belediye başkanını suçlarsam beni serbest bırakacaklarını söylediler” demiş.

Bu zaten skandal. Bu bir skandal. Ondan sonra da dedik ki, bu bakanlar kim çıksınlar kendilerini açıklasınlar. Daha tık yok ortada. Ama görüyorum ki, alınanlar var. Yarası olan gocunur. Ben buradan açıkça söylüyorum, kimse bu bakanlar açıklasınlar bu bir. İki, kim bu gazetecinin o hapishaneye girmesi için izin verdiyse, bu izinden kimlerin haberi varsa bunların hepsinin kamuoyuna açıklanması lazım.

Arkadaşlar biraz önce kişisel verilerle ilgili yapılanları söyledim. Yine oy kullanmayanlarla ilgili açıklamaları söyledim. Şimdi bakın başka bir olay, bakanlar neyin içindeler. Bir kumpas. Bizim seçilmiş belediye başkanlarımıza bir kumpasın peşindeler. Hangi devlette yaşıyoruz, nedir bu devletle siyasi partinin iç içe geçmişliği? Tekrar söylüyorum: Yavuz hırsız ev sahibini bastırır taktikleri sökmez, yarası olan gocunur. Çıksın hangi bakanlarsa bunlar, biziz diye açıklamayı yapsınlar.

 

Soru- Siz bir açıklama yapacak mısınız efendim soruyor çünkü hani kim bu bakanlar sizin elinizde bir bilgi var mı?

Faik ÖZTRAK- Biz diyoruz ki, kendileri kendilerini çıksınlar açıklasınlar. Şimdilik bunu söylüyoruz.

 

Soru- Efendim ikinci sorum da, 8 yıl sonra Öcalan avukatlarıyla görüşüyor. Dolayısıyla bu tartışma devam ederken İçişleri Bakanının yapmış olduğu açıklama var. “Seçim öncesinde de konuşuldu” diyor. Bu yapılmalı mı, yapılmamalı mı, bize getirisi, götürüsü olur mu ama devlet dedi ki şimdi bu görüşmenin gerçekleşmesi uygundur. Avukatlarıyla görüşmesiyle alakalı böyle bir değerlendirmesi var İçişleri Bakanının.

Faik ÖZTRAK- Galiba orada bir seçim lafı geçiyor. Seçimden önce görüşmesi uygundur. Bir şey söyleyeceğim de söylemek istemiyorum. Ama bakın burada söylenen laflar son derece tehlikeli laflar. Yani cezaevinde bir mahkumun avukatlarıyla görüşmesi hukuken olamıyor ama devlet “seçim öncesinde böyle yapılırsa uygun görülür” deyip görüşmesine izin veriliyor. Demek ki avukatların mahkumla görüşmesi tamamen siyasi. Bu karar tamamen siyasi. Ben bu kararın takdirini, bu söylenenlerin takdirini milletimize bırakıyorum. Milletimizin gözü önünde çok ilginç bir oyun oynanıyor. Evet, bir beka sorunu varmış ama bu beka sorunu koltuklarının bekasıymış.

 

Soru- İstanbul seçimleriyle alakalı yenileme tartışması var, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı. Özellikle bununla alakalı çalındı üzerine kurulan bir politika var. Bununla ilgili yürütülen bir süreç var. Ama İçişleri Bakanı Büyükçekmece’yle ilgili bir açıklama yaparken Büyükçekmece Belediye Başkanının fuzuli işgal ettiğini ifade etti. “Büyükçekmece seçimlerinin YSK iptal etmedi ama haksızlık yaptı. Bir seçim iptal edilmesi gerekiyorsa Büyükçekmece seçimleri iptal edilmeliydi bu kadar net” dedi.

Faik ÖZTRAK- Şimdi Büyükşehir iptal edilmemeliydi ama Büyükçekmece iptal edilmeli miydi diyor? Açık söyleyeyim, bu atanmış İçişleri Bakanı kendini mahkeme yerine koyuyor, kendini YSK yerine koyuyor, kendini başka yerlere koyuyor. Neden olacakmış, kendi İçişleri Müfettişlerini, mülkiye müfettişlerini oraya gönderdiği için mi? Hukuken baktığımız zaman büyükşehir belediye başkanına milletin vermiş olduğu mazbatanın gasp edilmesi de, Büyükçekmece seçimlerinin iptal edilmesi de milletin vicdanına sığacak hususlar değildir. Bunların hepsi hukuka aykırıdır. Tekrar burada söylüyorum, bunların gasp ettiği mazbatayı, milletimiz 23 Haziran’da Ekrem İmamoğlu’na yeniden verecektir, hak yerini bulacaktır.

 

Soru- Süleyman Soylu’nun açıklamalarıyla ilgili son sorum efendim. Bir zarf var 4 pusula ama bu 4 pusuladan birisi iptal ediliyor o da büyükşehir belediye başkanlığı. Süleyman Soylu şöyle diyor, “Sayım, döküm ve tasnif işlemleri yapılırken büyükşehir belediye başkanlığı pusulasında usulsüzlük yapıldı dolayısıyla onu etkilediği için iptal ediliyor.” Buna değerlendirmeniz ne olur?

Faik ÖZTRAK- Buna değerlendirmem şu: Bunu yapan kurullar YSK tarafından, daha doğrusu il seçim kurulları, ilçe seçim kurulları tarafından atanmış YSK’nın bilgisinde atanmış olan kurullar. Ben de şunu söyleyeyim, “YSK değerlendirme yaparken doğru olan milletin verdiği hak olan Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasını kasten gasp etmişler buna karşılık hakkı olmayan AK Partili Başkanların hakkı olmadan aldıkları mazbatalara göz yummuşlardır” diyebilirim. Böyle bir ifade olabilir mi? Ne demek bu? Aynı sandık, aynı zarf, aynı kurul. Yani AK Parti temsilcilerini kim atamış oraya gelmiş, niye herhangi bir zabıt tutmamışlar, niye görmemişler? Söylüyorum, bir daha tekrarlıyorum arkadaşlar, çalınan minare o kadar büyük ki ne kılıf biçmeye çalışsalar buna kumaş yetmez.

 

Soru- Efendim son bir sorum olacak o da 19 Mayıs törenleriyle ilgili. Samsun’a Sayın Kılıçdaroğlu da davet edildi, bütün liderler davet edildi. Sayın Kılıçdaroğlu katılacak, katılmayan liderler de var. Ama siz bu daveti nasıl değerlendiriyorsunuz? Siyasi görenler de var, bir hamle olarak görenler de var. Bu daveti nasıl değerlendiriyorsunuz?

Faik ÖZTRAK- Arkadaşlar, ben bu davete hiçbir olağanüstülük atfetmiyorum. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, bu ülkenin ana muhalefet partisinin lideridir. Burada sözünü ettiğimiz bir devlet törenidir. Yine milletimizin vergileriyle yapılan bir törendir. Eğer Genel Başkanımız bu törene davet edilmemiş olsaydı, garip olan bu olurdu.

Teşekkür ediyoruz arkadaşlar.

Yorum yaz

Kapaklı’da Eğitim-İş Üyesi Öğretmenlere Verilen Cezaları TBMM Gündemine Taşıdık

CHP Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’e yönelttiği soru önergesinde Tekirdağ’ın Kapaklı ilçesindeki Karaağaç Atatürk Ortaokulu’nda son...
Devamını oku

Tekirdağ’da Projeler Bitmiyor, Maliyetler Katlanıyor

CHP’li Öztrak, vergi ödemede ilk 10 il arasında olan Tekirdağ’ın, ödediği vergiye oranla merkezi yönetimden yatırım almada sondan 3. sırada...
Devamını oku

Yandaşlara-Baronlara-Lobilere Giden Para, Esnafa-Çiftçiye Giden Paranın 10 Katı

CHP’li Öztrak, Ocak ayında esnafa ve çiftçiye verilen destek 15 milyar lirayı bulmazken; faiz giderlerine, Kur Korumalı Mevduata ve Erdoğan’ın...
Devamını oku

Gerçek İşsiz Sayısı İlk Kez Resmi İşsiz Sayısının 3 Katını Aştı

CHP’li Öztrak, resmi işsiz sayısı düşerken gerçek işsiz sayısının tek ayda 1 milyon kişiye yakın arttığına dikkat çekerek, “2014’te başlayan...
Devamını oku

Erdoğan Dünyada Merkez Bankası Başkanı Kellesi Almakla Meşhur Oldu

CHP’li Öztrak, çekirdek enflasyonun tüketici enflasyonundan düşük göründüğü Kasım-Aralık aylarında bunu “Enflasyonda momentum kaybı”, “Enflasyon eğiliminin hedeflere uyumluluğu” olarak yorumlayan...
Devamını oku

SGK’nın Yıllık Açığı ‘Batırdılar’ Dedikleri Dönemi Altıya Katladı

CHP’li Öztrak, Erdoğan’ın “SSK’yı batırdılar” dediği dönem ile son 21 yılda verilen SGK açıklarını karşılaştırdı. Erdoğan’ın “batırdılar” dediği 1993-1999 döneminde...
Devamını oku

2023’te Gelir Dağılımı Adaletsizliğinde Rekor Kırıldı

CHP’li Öztrak, gelir dağılımında adaletsizliğin 2023’te rekor seviyeye ulaştığını, toplumun en zengin yüzde 10’luk kesiminin gelirinin en yoksul yüzde 10’un...
Devamını oku

Kara Deliğe Döndü… SARAYLARIN MİLLETE FATURASI 2 MİLYAR DOLAR

CHP’li Öztrak, son 10 yılda Cumhurbaşkanlığının sadece yatırım harcamalarına 1,2 milyar dolar gittiğini, Beştepe’deki Sarayın önceki dönem maliyeti de eklendiğinde...
Devamını oku

 İletişim

Bize her türlü görüş ve önerilerinizi bildirmek için sağ tarafta yer alan bilgilerden bize ulaşabilirsiniz.
CHP Genel Merkezi: Anadolu Bulvarı No: 12 06520
Söğütözü / ANKARA
Telefon: +90 (312) 207 40 00
Telefon 2: +90 (312) 420 59 48-49
Faks: +90 (312) 207 40 14
E-Posta: info@faikoztrak.com